Ata’nın Yolunda 57. Alay Yürüyüşü

Ata’nın Yolunda 57. Alay Yürüyüşü
25 Nisan 2010

Ata’nın Yolunda 57. Alay Yürüyüşü, yaklaşık 6 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Genelkurmay Başkanlığı ile Ulusal Öğrenci Konseyi’nin gerçekleştirdiği yürüyüş, Bigalı köyü yakınlarındaki kamp alanında başladı. 61 üniversiteden yaklaşık 11 bin öğrenci ile 3 harp okulu ve astsubay meslek yüksek okulundan öğrencilerin katıldığı yürüyüşte Türk öğrencilerin yanı sıra Manas Üniversitesi’nden Kırgız ve Azeri öğrenciler de yer aldı. Yürüyüşe 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız ve 2.Kolordu Komutanı Korgeneral Necati Özbahadır ile çok sayıda subay katıldı. Katılımcılar, geçmişte dedelerinin yaptığı gibi şafak vakti uyanıp kırık buğday çorbası ve ekmek ile sabah kahvaltısını yaptıktan sonra Conk Bayırı’na doğru yürüyüşe geçti. Üzerlerinde ‘Dedeceğim Ben Geldim’ yazılı tişört giyen öğrenciler yaklaşık 4.5 kilometrelik yürüyüşün ardından Conk Bayırı Anıtı’na ulaştı.

Burada düzenlenen törende saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına Orgeneral Iğsız, anıta çelenk bıraktı. Ayrıca Türk Gençliği ve Türk Milleti adına da anıta çelenk konuldu.

Tören, hep bir ağızdan okunan 10. Yıl Marşı ile sona erdi. Öğrenciler, Gençlik Marşı’nı söyleyerek tören alanından ayrıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir