Atatürk, Ölümünün 76. Yıl Dönümünde Törenle Anıldı

10 Kasım 2014

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76’ncı yıl dönümünde Çanakkale’de törenlerle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene Vali Ahmet Çınar, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Nihat Doğan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, CHP Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, daire müdürleri, askerler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlk olarak Valilik, Boğaz ve Garnizon Komutanlığı ile Belediye çelenkleri Atatürk Anıtı’na kondu. Atatürk Anıtı etrafındaki meşaleler yakıldıktan sonra saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde 2 dakikalık Saygı Duruşu gerçekleştirildi, İstiklal Marşı okundu.

Resmî törenin ardından CHP, başka bir çelenk töreni düzenledi. Bu törene CHP Milletvekili Serdar Soydan, İl Başkanı Hamza Karagöz, Merkez İlçe Başkanı Hamza Karagöz ve çok sayıda partili katıldı. Bir açıklama yapan İl Başkanı Karagöz, “Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını bugün rahmetle, minnetle bir kez daha anıyoruz. Bu meydanda, özgürlüğün kentinin meydanında gür sesle haykırıyoruz. Sizin kurduğunuz cumhuriyeti, onun değerlerini ilelebet yaşatacağız, geliştireceğiz. Çağdaş uygarlık seviyesine ulusumuzu ulaştırıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz” dedi. CHP’nin yanında bazı sivil toplum kuruluşları da çelenk koydu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir