Atilla Cengiz Kılıç Seramik Sergisi

02 Ocak 2011

Atilla Cengiz Kılıç’ın Çini ve Seramik sergisi 03 Ocak 2011 (Açılış saati: 17.30) ile 20 Ocak 2011 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Kültür Evi’nde (İskele Meydanı) ziyaret edilebilir.

Atilla Cengiz Kılıç Hakkında
Atilla Cengiz Kılıç 1992’de lisans, 1995’de yüksek lisans ve 1998’de sanatta yeterliğini, Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik-Cam bölümünde tamamladı. 1996 yılında Araştırma Görevlisi olarak başladığı D.E.Ü. Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, Çinicilik ve Çini Onarımları Ana Sanat Dalında halen öğretim üyesi olarak çalışmakta olup 2001 yılında Yardımcı Doçent olmuştur.

Çalışmalarında farklı seramik tekniklerinden yararlanmaktadır. Özellikle redüktif ortamlarda seramik pişirimiyle özel ilgilenmektedir. Ayıca Selçuklu ve İznik çinileri konusunda araştırmalar yapmaktadır.
Ulusal ve uluslararası birçok uygulamalı sempozyuma katılan sanatçı, İzmir de 2002-2008 yılları arasında kendi yönettiği 7 kez isli pişirim etkinliği düzenledi.

Uluslararası Plastik Sanatlar üyesi ve Türk Seramik Derneği üyesi olan sanatçının, birçok karma ve grup sergilerinin yanı sıra, 4 kişisel sergisi de bulunmaktadır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir