Atlasjet Çanakkale – İstanbul Uçak Seferlerini Kaldırdı

24 Ekim 2008

Atlasjet tarafından 4 Aralık 2006 tarihinden bu yana devam eden Çanakkale-İstanbul arasındaki uçak seferleri yeterli doluluk oranının yakalanamaması sebebiyle kaldırıldı.

Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, 4 Aralık 2007 tarihinde başlayan Çanakkale-İstanbul arasındaki tarifeli seferlerin kalkmaması için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirterek; “Bu konuda yaptığımız bütün görüşmelere rağmen olumlu sonuç alamadık. AtlasJet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy ile önceki gün Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Hayrettin Dereli ve Gestaş Genel Müdürümüz Hasan Yürükçü İstanbul’a giderek kendisi ile görüşme yaptılar. Ancak bundan da olumlu sonuç alamadık. Çanakkale’nin turizminin
gelişmesi için havayolu ile ulaşım şart. Bu sebeple Türk Hava Yolları yetkilileri ile görüşmelerimiz devam ediyor. Türk Hava Yolları Genel Müdürümüz Mart veya Nisan ayında Çanakkale-İstanbul arasında seferlerin başlaması konusunda bana ve Milletvekillerimize söz verdi. Bu konudaki görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.
Bu arada Atlasjet firması da 25 Ekim Cumartesi gününden itibaren Çanakkale-İstanbul arasındaki uçuşlarını da sonlandırdı.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir