Avcılar Çan'da Yarıştı

25 Mayıs 2009

Çanakkale?nin Çan ilçesine bağlı Uzunalan köyünde Avcılık ve Atıcılık Derneği?nin Çanakkale Şehitleri anısına düzenlediği atış müsabakaları büyük ilgi gördü.

Uzunalan köyündeki atış sahasında gerçekleştirilen yarışmaya yivsiz tüfek ruhsatnamesi, avcılık belgesi ve atıcılık lisansı bulunan 200 avcı iştirak etti. Büyük çekişmeye sahne olan yarışmada plak atışları dalında birinciliği Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık Klubü üyesi Ersin Kocabıyık kazanırken; tek kurşun atışları dalında birinciliği ise Biga Merkez Avcılık ve Atıcılık Klubü üyesi Mehmet Şevik elde etti. Atış yarışmalarında 45 puanla plak atış birincisi Ersin Kocabıyık?a bir adet yarı otomatik yivsiz tüfek ile tek kurşun dalında 32 puanla birinci olan Mehmet Şevik?e bir adet televizyon hediye edildi.

Atış müsabakalarına Çanakkale Çevre ve Orman il Müdürlüğü Doğa ve Milli Parklar Orman Mühendisi Fevzi Demiray, Terzialan Belediye Başkanı Bahattin Sağın, Kale Nakliyat Genel Müdürü Dündar Özdemir, Çan İl Genel Meclisi Üyesi Halil Turhan ile avcılar katıldı.

Uzunalan Köyü Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı Burhan Uğur, birincisini gerçekleştirdikleri yarışmaya katılımın beklenenden fazla olduğunu belirterek, gelecek yıl da organizasyonun daha geniş kapsamlı yapılacağını söyledi
Yarışmaya gelenlere atışların sonda pilav ve ayran ikram edildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir