Avrupa Gençlik Haftası ve Avrupa Günü Etkinliklerle Kutlandı

Avrupa Gençlik Haftası ve Avrupa Günü Etkinliklerle Kutlandı
10 Mayıs 2014

Çanakkale Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğünde; ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü, ÇOMÜ BESYO, Ticaret ve Sanayi Odası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, İl Dernekler Müdürlüğü ve Koza Gençlik Derneği’nin katılımıyla Avrupa Gençlik Haftası kutlandı.

Kurumların çalışmalarını ve projelerini gençlere aktardığı etkinliklerde, EURODESK Temas Noktası olan Çanakkale Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi tarafından Avrupa Birliğinin eğitim ve gençlik programları gençlere anlatıldı. Morabbin Parkı’nda yapılan etkinliklerde kurulan bilgilendirme stantlarının yanı sıra, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından Tiyatro Gösterimi yapıldı. ÇOMÜ Güzel Sanatlar Müzik Eğitimi Bölümü Keman Grubu ve Hüseyin Akif Terzioğlu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi tarafından da gençlere konser verildi.

Etkinliklerde ayrıca ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü tarafından kurulan Güneş Teleskopuyla gençler gözlem yapma fırsatı da buldu.

[canakkale.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir