Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri Müsilaj Sunumu İle Devam Etti

Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri Müsilaj Sunumu İle Devam Etti
20 Eylül 2021

Çanakkale Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Prof Dr. Mustafa Sarı’nın müsilaj sunumu ile devam etti. 

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında 17 Eylül 2021 Cuma günü Halk Bahçesi’nde düzenlenen “Müsilajın Ekolojik, Ekonomik, Sosyal Etkileri ve Çözüm Önerileri” etkinliği ile Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı’nda etkili olan müsilaj sorununa ilişkin bilgi edindirmede bulunuldu. 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Prof Dr. Mustafa Sarı yaptığı sunumda, müsilajın oluşum sebepleri, denizel ekosisteme fiziksel etkilerinin yanı sıra, ekonomik etkilerine ilişkin bilgi verdi. 

Müsilajın denizlerimizde uzun yıllardan bu yana etkili olduğunu, bu yıl ise büyük bir artış göstererek görünür hale geldiğini ifade etti. Sarı sunumunda, müsilaj ile mücadele yöntemleri ve çözüm tavsiyelerine de değindi. 

Etkinlik Sarı’nın sunumunun ardından soru cevap bölümü ile sonlandı.  

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir