Avukatlara Otomatik CMK Atama Sistemi Programı Eğitimi Verildi

Avukatlara Otomatik CMK Atama Sistemi Programı Eğitimi Verildi
09 Temmuz 2013

Çanakkale Barosu avukatlara ve programı kullanan resmi kurumların personeline Otomatik CMK Atama Sistemi Programının kullanımıyla ilgili eğitim semineri düzenledi.

Eğitim seminerine, Baro Başkanı Av. Bülent şarlan, Baro Saymanı Av. Gültekin Yıldız, Baro Yönetim Kurulu üyesi Av. Şerefnur Çakır Demirtaş, avukatlar ve programı kullanan Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı, Çanakkale Mahkemeleri ve Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’nın ilgili personeli katıldılar.

Çanakkale Barosu idari binasında, Otomatik CMK atama sistemi eğitim uzmanı Emre Uzan tarafından verilen eğitim seminerinin CMK soruşturma ve kovuşturma aşamalarında müdafi-vekil talebi ve atamalarının daha etkin ve hızlı şekilde otomatik olarak yapılmasını sağlayan programın kullanımıyla ilgili olduğu belirtilirken Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan açıklamasında Çanakkale Baro Başkanlığı tarafından, soruşturma ve mahkeme aşamalarında şüpheli, sanık ve mağdurlara en hızlı ve etkin hukuki yardımı yapmak için, bu programın alındığını ve uygulamaya sokulduğunu, sistemin hızlı işlemesi için de eğitim semineri düzenlendiğini söyledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir