Avukatların Anıları Kitapta Toplanacak

30 Temmuz 2013

Çanakkale Barosu, Çanakkale’de görev yapan avukatların mesleki hatıralarını bir kitapta toplayarak yayınlamayı planladığı duyurusunda bulundu.

Çanakkale Barosu’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Buna göre avukatlarımızın; mesleklerini icra ederken başından geçen ilginç, özgün, nadir, neşeli, garip vb. olayları tecrübe paylaşımını sağlamak, meslektaşlarına fikir vermek, ders alınmasına aracılık etmek amacıyla paylaşmaları beklenmektedir. Çalışmanın mesleğin gelecekteki yürütücülerine, sav-savunma-yargı boyutunun genelde ülkemizde özelde Çanakkale’deki durumuna ışık tutması bakımından değerli olacağı öngörülmektedir.

Basılacak kitapta anılarının yayınlanmasını isteyen avukatlarımız, 25 Ağustos 2013 Pazar gününe kadar, paylaşılmasını istedikleri anılarını, 2 A4 boyutunu geçmeyecek (Times New Roman, 12 Pt) uzunlukta, anı başlığı ile birlikte canakkalebarosu@hotmail.com adresine iletebilecektir. Seçici kurul tarafından değerlendirilecek ve yayınlanmasına karar verilecek anılar, anı sahibinin ismi ile kitapta yer alacak ve ortaya çıkacak eser meslektaşlarımız ve ilgililerle paylaşılacaktır. Meslektaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir