Avustralya Büyükelçiliği Müsteşarından Rektör Akdemir’e Ziyaret

19 Ağustos 2009

Avustralya Büyükelçiliği’nin Gazi İşleri Bakanlığı ve Gelibolu İşlerinden Sorumlu Müsteşarı Ian Fletcher, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’i makamında ziyaret etti.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdemir’in üniversitedeki çeşitli ulusal ve uluslararası etkinlikler ve projeler hakkında Müsteşar Ian Fletcher’i bilgilendirdiği görüşmede Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda hükümetlerinin ortaklaşa katıldığı Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Arkeoloji Araştırmaları Projesi’ne hız verileceği de belirtildi.
Görüşme sonrası Müsteşar Ian Fletcher Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde bulunan Türk-Avustralya Kültür Merkezi’ni gezdi. Müsteşar Fletcher, gezi esnasında Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Yılmaz ve Avustralya’nın eski Çanakkale Konsolosu Peter Renert ile de çeşitli temaslarda bulundu. Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Yılmaz, Türkiye ile Avustralya arasında ilişkileri ilerletmenin, dostlukları geliştirmenin önemli olduğunu belirtti. Müsteşar Ian Fletcher daha sonra rektörlük fuayesinde sergilenen 4. Çanakkale Resim Yarışması’ndaki Çanakkale Savaşı ile ilgili resimleri inceleyerek ziyaretini sonlandırdı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir