Avustralya Büyükelçilik Müsteşarı, Gelibolu Belediye Başkanı Özacar’ı Ziyaret Etti

Avustralya Büyükelçilik Müsteşarı, Gelibolu Belediye Başkanı Özacar’ı Ziyaret Etti
07 Kasım 2013

Avustralya Büyükelçilik Müsteşarı Matt Mc Kean, Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar’ı makamında ziyaret etti.

Çanakkale Savaşları’nın 100. yılı olan 2015’te yapılacak törenlerle ilgili yapılan ön çalışmaları Belediye Başkanı Özacar ile paylaşan Müsteşar Mc Kean, “Gelibolu Belediyesi ile istişarelerimizi sürdürerek, işbirliğini geliştirmek düşüncesindeyiz” dedi.

2014 yılında yapılacak kutlamalarda Avustralya’dan 8 bin civarında bir katılımcının olacağını, bu rakamın 2015 yılında yapılacak 100. yıl programında katlanarak artacağını vurgulayan Avustralya Büyükelçilik Müsteşarı Matt Mc Kean, “Organizasyonların başarılı olması için Türk makamları ile işbirliğine devam ediyoruz” ifadesini kullandı. Mc Kean, ay sonunda Gelibolu Belediyesi’ne ANZAC tören ekibi ile birlikte daha geniş bir katılımlı ziyaret gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar ise 1915 yılında yaşanan savaşın daha farklı bir dünya kurulması için bir dönüm noktası olduğuna vurgu yaptı. Gelibolu 1915 Sahil Yolu Düzenlemesi Kentsel Tasarım Projesi kapsamında, Gelibolu’da bir barış parkı oluşturmak istediklerini belirten Özacar, bu parkı ihalesini gerçekleştirerek 2015 yılına yetiştirme hedefinde olduklarını ifade etti. Başkan Özacar, konuşmasını “Bizler ili ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin artarak ilerlemesini istiyoruz. 100. yıl etkinliklerinin iki ülke arasındaki gençlerin arasında kültürel ve sosyal bağlantılar kurulmasına katkı sağlamasını diliyoruz. İki ülke arasındaki dostluk bağlarının gelişmesine her türlü katkıyı yapmaktan mutluluk duyarız” sözleriyle tamamladı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir