Avustralya Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi’den Vali Tuna’ya Ziyaret

12 Eylül 2012

Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi, Vali Güngör Azim Tuna’ya Teşekkür Mektubu verdi. Ziyarette Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi, bu yıl yapılan Nisan Törenlerinde bulunduğunu, geçen süre zarfında Türk misafirperverliğini yakından görmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Yapılan tören organizasyonlarında Türk yetkililerin çok yetkin, etkili ve profesyonel olduklarını belirten Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi, kısa bir süre önce Gelibolu Yarımadası gezisi sırasında hayatını kaybeden Avustralyalı vatandaş için Türk yetkililerin gösterdiği özveri için Vali Güngör Azim Tuna’ya teşekkür mektubu verdi.

Törenlerin sorunsuz bir şekilde icra edilmesi için her türlü çalışmayı yaptıklarını kaydeden Vali Güngör Azim Tuna, birbirini anlayan iki ülke, iki ulus arasında görüşmelerin çok yapıcı ve dostane bir şekilde sürdürüldüğünü belirtti. İki ülke başbakanının bir araya gelerek 2015 yılını çok önemsediklerini beyan ettiklerini belirten Vali Güngör Azim Tuna, Kasım ayında Avustralya ziyaretleri olacağını ve bu görüşmelerin devam edeceğini kaydetti.

Ziyaret anısına Vali Güngör Azim Tuna ve Konsolos Nicholas Sergi birbirlerine hediye verdi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir