Avustralya ile Türkiye Çanakkale’de Dostluk Maçı Yapacak

Avustralya ile Türkiye Çanakkale’de Dostluk Maçı Yapacak
21 Nisan 2009

Türkiye ile Avustralya arasındaki güçlü ve yakın bağları pekiştirmek amacıyla 2 ülke futbol federasyonu tarafından başlatılan girişimle Türkiye ve Avustralya 16 yaş altı milli takımları 24 Nisan günü Çanakkale’de karşı karşıya gelecek.

25 Nisan Anzak Günü Anma Törenleri kapsamında 18 Mart Stadyumu’nda yapılacak olan maçı Avustralya Dışişleri Bakanı Stephen Smith ve New South Wales Hükümet Başbakanı Nathan Rees de izleyerek oyuncularla bir araya gelecek. Her yıl tekrarlanması planlanan bu etkinlikte Avustralya için 25 Nisan, Türkiye için ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tarihlerinin dikkate alındığı açıklanırken, maçların önümüzdeki yıl Türkiye ve Avustralya’da dönüşümlü olarak oynanacağı öğrenildi.

24 Nisan tarihinde saat 14.00’te başlayacak olan maçta karşı karşıya gelecek olan takımların, 26 Nisan’da aynı yerde ikinci kez maç yapacağı açıklandı.

İHA

U16 Millilerin, Avustralya maçları kadrosu
Anzak Günü’nün 94. yıldönümü çerçevesinde 24 ve 26 Nisan’da Avustralya ile Çanakkale’de iki özel maç yapacak U16 Milli Takımımızın (01.01.1993) aday kadrosu açıklandı. Teknik Direktör Ferhat Südoğan yönetimindeki U16 Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edilen oyuncular 20 Nisan 2009 Pazartesi günü saat 12.00’de TFF Beylerbeyi Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi Tesisleri’nde toplanacak.

U16 Milli Takımı aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi:
Artun AKÇAKIN, Çağrı TEKİN, Efşan GEÇGİN, Güney GÜRBÜZ (Gençlerbirliği), Atınç NUKAN, Hasan TÜRK (Beşiktaş A.Ş.), Hüseyin GÜNNÜ, Mehmet TOPÇU (Fenerbahçe), Alican CANDEMİR (Ankaraspor A.Ş.), Emre PEHLİVAN (Bursaspor), Mahir AYDIN (Büyükşehir Bld.Spor), Erhan KARTAL (Denizlispor), Süleyman ÖZDAMAR (Altay), Güven GÜRSOY (Malatyaspor), Hakan YÜCE (Orduspor), Oğuzhan AZĞAR (Samsunspor), Melih VARDAR (Bucaspor), İlker SAYAN (Dardanelspor A.Ş.), Ufuk ÖZBEK (FC Schalke 04), Bilal GÜLDEN (SV 1989 Schwetzingen).

Kafile:
GENÇ MİLLİ TAKIMLAR İDARİ SOR.: Timuçin KALENDER
TEKNİK DİREKTÖR: Ferhat SÜDOĞAN
ANTRENÖR: Metin ÇEKİÇLER
KALECİ ANTRENÖRÜ: Mehmet TEZCAN
DOKTOR: Oğuz YÜKSEL
MASÖR: Mehmet AKPENÇE
MALZEMECİ: Hasan ODABAŞ
ŞOFÖR: Hakan SATIR

[Ek Kaynak: tff.org]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir