Avustralya’dan Bozcaada’ya Motosikletle Geldiler

02 Ekim 2013

Bozcaada’ya gelen yabancı turistler çoğunlukla yat, araba ya da otobüslerle adaya ulaşımı sağlarken, Avustralyalı baba oğul kıtanın güneydoğusundan motosikletle yola çıkarak uzun bir yolculuktan sonra adaya ulaştılar.

“Dünya Turu”
Adaposta Gazetesi’nden yolculuklarını öğrendiğimiz Paul (54) ve Angus (24) Blount-Greene, Avustralya’nın çölleri üzerinde 6000 km yolculuk yaparak Avustralya’nın kuzey kenti Darwin’e ulaştıktan sonra gemi ile Bali adasına, oradan Doğu Timor, Flores Adası, Endonezya adaları ve Malezya’ya kadar yaptıkları yolculuğun ardından motosikletleriyle birlikte uçakla Hindistan’a geldiler. Himalaya bölgesi, Kaşmir ve Pakistan’da Karakoram otoyolu üzerinden Çin’in Uygur bölgesine kadar giden baba oğul, Kazakistan ve Rusyadan sonra, İskandinav ülkeleri ve diğer Avrupa ülkeleri Arnavutluk, Makedonya ve Yunanistan’ı gezerek sonunda Bozcaada’ya ulaştılar.

“Eylülün sakinliği ve yumuşak havasıyla çadırda kalmak ve dinlenmek için Bozcaada en güzel yer” diyen Avustralyalı baba oğul Paul ve Angus Blount-Greene’nin yolculuk hikayelerini Adaposta Gazetesi’nin sayfalarında okuyabilirsiniz: “Kıtalararası motosiklet yolculuğundan sonra adamıza ulaştılar”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir