Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’dan Truva Ziyareti

18 Haziran 2012

Eşi Marget Fischer, Avusturya Bilim ve Araştırma Bakanı Johannes Hahn ve beraberindeki heyetle Çanakkale’ye gelen Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, havaalanında Vali Güngör Azim Tuna ve protokol tarafından karşılandı.

Beraberindeki heyetle Truva’ya geçen Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer’a Truva Antik Kenti Kazı Başkanı Ernst Pernicka ve Kazı Heyeti Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Rüstem Arslan tarafından Truva Antik kenti ile ilgili bilgi verildi.

Truva Antik Kenti’nden sonra Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer ve beraberindeki heyetle yemekte bir araya gelen Vali Güngör Azim Tuna, heyeti Çanakkale’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yemekte Avusturya ve Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin her geçen gün güçlenerek arttığını ifade eden Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, İzmir Efes’te ve Çanakkale Truva’da çok güzel iki gün geçirdiğini, zengin bir kültüre sahip bir yerde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Türkiye’ye Efes ve özellikle Truva’yı görmek için geldiğini kaydeden Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, çok etkilendiğini ve Vali Güngör Azim Tuna’nın kendilerine eşlik etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Yemekte Vali Güngör Azim Tuna ziyaretin anısına konuk Cumhurbaşkanına çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir