Ayhan Gider: “Erdoğan, Paralel ile Mücadelede Yalnız Bırakılamaz”

13 Mart 2015

Ak Parti milletvekili aday adayı Ayhan Gider, demokrasiye müdahale etmeye kalkan tüm mekanizmaların imha edilmesi gerektiğini belirterek; “Adına ister paralel deyin ister düz, bu mücadelede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yalnız bırakılamaz” dedi.

Ak Partili Ayhan Gider, demokrasiye müdahale etmeye çalışan tüm mekanizmalara karşı gerekli tavrın topyekün gösterilmesi gerektiğini ifade ederek; “Demokrasiye, halkın iradesine karşı müdahale, hangi kaynak ve mekanizmadan gelirse gelsin, ancak ve yalnız imhası gereken bir tavırdır. Milletin vekaleti, bu yoldaki korkaklık ve tereddüt yaşayacak kişilerin haddi, hakkı ve harcı değildir, olamaz. Ben bugün milletvekili aday adayı olmaktan değil, bu mücadeleyi en net, dikleşmeden dik durarak vermiş ve vermeye devam eden Ak Parti Milletvekili Aday Adayı olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu kavga yıllar boyu devam etmiş bir kavgadır. Bu vesile ile bu uğurda şehit edilen Halkın Kahramanlarını, Şehit Başbakanımız Adnan Menderes’i, Şehit Bakanımız Hasan Polatkan’ı, Şehit Bakanımız ve Çanakkale Milletvekilimiz Fatin Rüştü Zorlu’yu rahmet ve minnetle anıyorum. İnanıyorum ki demokrasi şehitlerimizin ruhları yalnız ve ancak, Liderimiz, yol göstericimiz, cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun açtığı yolda kararlı adımlarla giden Başbakanımız, Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun kararlı tavırlarıyla, gerek üniformalı, gerek üniformasız demokrasi dışı güçlere karşı verilen, dik duruşlu tavır sayesinde huzura ermiştir. Adına ister paralel deyin ister düz, bu mücadelede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yalnız bırakılamaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce yaptığı bir konuşmada kullandığı ifadeleri hatırlatan Gider; “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, ülkemize darbe girişiminde bulunanların, 28 Şubatçılardan farkı yok. Paralel devlet yapılanması, 28 şubatçıların, 1960 darbecilerinin, 1980 ihtilalcilerinin yapmak istediklerini cemaat görüntüsü kılıfında yapmak isteyen bir yapını adıdır” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir