Ayvacık Festivali Müslüm Gürses Konseriyle Sona Erdi

Ayvacık Festivali Müslüm Gürses Konseriyle Sona Erdi
26 Temmuz 2010

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nde düzenlenen 3. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali sona erdi. Üç gün süren etkinlik program zenginliği yönünden dikkat çekerken, songüne arabesk sanatçısı Müslüm Gürses konseri damgasını vurdu.

Ayvacık 21 Eylül Stadyumu’ndaki konseri yaklaşık 6 bin kişi izledi. Müslüm Gürses sahneye çıkmadan Bursa Zafer Halk Oyunları Derneği ve Macaristan Halk Oyunları ekibinin gösterileri ilgiyle izlendi. Ayvacık’ın AK Parti’li Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, konser öncesinde yaptığı konuşmada, festivallerin sosyal yaşama sağladığı katkılara değindi. Festival bünyesinde farklı kültürleri tanıma ve Türk kültürünü tanıtma imkanı bulduklarını kaydeden Şahin, ”Dünyaya açıldık’ dedi.

Yapılaşmaya karşı mücadele verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini ifade eden Şahin, ”Varlık içinde yokluk çekiyoruz. Bakir sahillerimiz yatırımcıların iştahını kabartıyor, ağızlarının suyu akıyor. Belediye mücavir alanı içerisindeki turistik alanları imara açmıyoruz. İmara açtığımız gün,para ile ilgili tüm sıkıntılarımız sona erer ama geleceğimizi düşünebiliyor musunuz? Canlı örneğini, Küçükkuyu, Altınoluk ve Akçay gibi burnumuzun dibindeki beldelerde gözlemleyebilirsiniz’ dedi. Çanakkale ve Edremit Havaalanı’na bir saatlik uzaklıkta olduklarına dikkat çeken Şahin, ”İstanbul’da bile kimse bir saatte havaalanına ulaşamıyor. Bu nedenle çok ayrıcalıklı bir coğrafyada yaşadığımızı söyleyebilirim. Bu bakir, bozulmamış şeklimizle ilçemiz ve sahilleri daha çok ilgi ve ziyaretçi çekmeye devam edecektir’ dedi.

Özel sazları eşliğinde sahneye çıkan Müslüm Gürses’e hayranları büyük ilgi gösterdi. İlk iki şarkısını sahnede seslendiren Gürses, daha sonra hayranlarının arasına indi. Bu sırada yaşanan kargaşada, baygınlık geçirenler oldu.

Konseri Ayvacık Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Garnizon Komutanı Hv.Bnb. Taner Tanrıkulu, Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Geyikli Belediye Başkanı Mustafa Çiçek, Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın, AK Parti İlçe Başkanı Sabri Tok ve İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Menteşe de izledi.

[Kaynak: Haberler.com]

[Fotoğraf Kaynağı: Ezine Gazetesi]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir