Ayvacık, Gelibolu ve Yenice’de Kaymakamlar Değişti

03 Eylül 2014

İçişleri Bakanlığı’nın kaymakamlıklara yaptığı atamalar 3 Eylül 2014 Tarihli ve 29108 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. 657 Sayılı Kanun ile 2451 sayılı Kanunu’nun hükümleri gereğince kaymakam ve kaymakam adayları yeni görev yerlerine atandı.

Çanakkale’de atamaları yapılan kaymakamların isimleri ve görev yerleri şöyle:

  • Ayvacık Kaymakamı Gökay Özkan, Yatağan Kaymakanlığı’na atanırken, Özkan’ın yerine Yozgat İl Hukuk İşleri Müdürü Salih Gelgeç,
  • Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Kaymakanlığı’na atanırken, Nazlı’nın yerine Bahçe Kaymakamı Oktay Çağatay,
  • Yenice Kaymakamı Dede Musa Baştürk, Kahta Kaymakamlığı’na atanırken, Baştürk’ün yerine Kars Digor Kaymakamı Nevzat Karkacı atandı.

Ayrıca Çanakkale İl Hukuk İşleri Müdürü Osman Varol, Tavas Kaymakamlığı’na atanırken; Çanakkale Valiliği Kaymakam Adayları İhsan Emre Aydın, Feke Kaymakamlığı’na ve Ahmet Ziya Filizer de Aladağ Kaymakamlığı’na atandı.

Ayvacık Kaymakamı Salih Gelgeç kimdir?
22.08.1977 tarihinde Ereğli’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini İstanbul Edirnekapı İlkokulu ve Muallim Naci Ortaokulunda tamamladı. 1995 yılında Sultanahmet Anadolu Meslek Lisesi Tesviyecilik bölümünden birincilikle mezun oldu; aynı yıl girdiği Mekteb-i Mülkiye’nin Kamu yönetimi bölümünü 1999 yılında bitirdi. 2000 yılında açılan Kaymakam Adaylığı sınavını birincilikle kazanarak Mülki İdare amirliği mesleğine intisab etti. Tekirdağ kaymakam adayı olarak adaylık sürecinin Vilayet stajı, Kaymakam refikliği, Milli Güvenlik akademisi (Kamu Diplomasisi Kursu), ODTU Yabancı Diller Okulu, Düzce ili Yığılca ilçesi Kaymakam Vekilliği ve muhtelif seminerler gibi safahatını ikmalini müteakip Bakanlık tarafından 1 yıl süreyle İngiltere’ye gönderildi. The Universitiy of Nottingham’da tamamladığı Sosyal Politika ve Yönetim dalındaki Yüksek Lisans çalışmasının akabinde yurda döndü. Bakanlıkça düzenlenen 88. dönem kaymakamlık Kursunu birincilikle bitirerek 2004 yılında asaleten ilk görev yeri olan Kastamonu ili Çatalzeytin ilçesi Kaymakamlığına atandı. 17 Ekim 2005 tarihinde Tunceli’nin Mazgirt ilçesinde görevine başladı. 2007 yılına kadar Mazgirt’te görev yapan Gelgeç daha sonra Şanlıurfa Vali Yardımcılığına atandı. Şanlıurfa’da 3 yıl görev yapan Gelgeç devamında Yozgat Vali Yardımcılığı görevine atandı. 7 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Vali yardımcısı ve kaymakam kararnamesiyle Yozgat İl Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne atanan Gelgeç, 3 Eylül 2014 Tarihli ve 29108 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla Ayvacık Kaymakamlığı’na atandı. Salih Gelgeç iyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve bir çocuk babası.

Gelibolu Kaymakamı Oktay Çağatay kimdir?
25 Aralık 1973’de Kırşehir’in Kaman İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini Kaman’da, lise öğretimini Ankara Keçiören Çevre Saglık Meslek Lisesi’ nde tamamladıktan sonra 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde eğitim görmeye başladı. 1994 yılında lisans eğitimini bitirdi. 1994 yılında Eskişehir Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.
Gaziantep İli Nurdağı İlçesi ve Kırıkkale Sulakyurt İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Asaleten atandığı Isparta’ nın Aksu İlçesinde görev yaptıktan sonra, 2003 yılında atandığı Kahramanmaraş İli Andırın İlçesinde 5 yıl görev yaptı. 2008-2010 yılları arasında Kargı ilçesinde görev yapan Çağatay, 2010 yılı ağustos ayından itibaren görev yaptığı Osmaniye’nin Bahçe ilçesindeki görevinden sonra Gelibolu Kaymakamlığı’na atandı. Evli ve iki çocuk babası.

Yenice Kaymakamı Nevzat Karkacı kimdir?
Bolu-Gerede’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2002 yılında Sakarya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yaklaşık 2.5 yıl süreyle T.C Maliye Bakanlığı Bursa Vergi Dairesi Başkanlığında Gelir Uzman Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 2007 yılı mart ayında, Bartın Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti. Sırasıyla Çankırı/Bayramören, Karabük/Ovacık ve Bartın/Ulus İlçelerinde Kaymakam vekillikleri yaptı. Yurtdışı stajı kapsamında 1 yıl süre ile Fransa’da bulundu. 05.04.2010-22.08.2012 tarihleri arasında Daday Kaymakamı olarak görev yaptı. 29.08.2012 tarihinde Digor İlçesinde göreve başlayan Karkacı, 3 Eylül 2014 Tarihli ve 29108 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla Yenice Kaymakamlığı’na atandı. Nevzat Karkacı evli ve iki çocuk babası.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir