Ayvacık’ta Ev Hanımları İngilizce Öğreniyor

30 Ocak 2012

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde belediye başkanlığı ve Ayvacık Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ev hanımlarına yönelik İngilizce kursu açıldı.

Kursa çocuklarıyla gelen ev hanımlarının etkinlikten memnun kaldıklarını belirten Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, “Ayvacıklı bayanlar belediyemize gelerek İngilizce öğrenmek istediklerini ifade ettiler. Bizde hanımların bu isteğine kayıtsız kalmadık. Belediyemizde konu ile ilgili personelimize gerekli talimatı verdik. İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde kursumuzu başlattık. Bizim belediyecilik anlayışımızda alt yapı, içme suyu gibi yatırımların yanında kültürel faaliyetler, birikimler sağlamak en büyük görevlerimiz arasında. Bu anlayışımızla hem şehrimizin çehresini değiştirmeye, hem de vatandaşlarımızın sosyo kültürel gelişimine yatırımlar yapıyoruz. Kursumuza katılan hanımlara başarılar diliyorum” dedi.

Yaklaşık dört ay sürecek olan kursta bayanlar zaman zaman çocuklarını da yanlarında getirerek katılım sağlıyor. Kursa katılan 25 ev hanımı ise bu sayede İngilizceyi öğrenerek konuşabileceklerini ifade ederek yetkililere teşekkür etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir