Ayvacık’ta İlköğretim Öğrencileri ‘Karting’ Yapılması İçin İmza Topladı

23 Kasım 2011

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi’nde Çankaya İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencileri Emirhan Barın ile Nihat Tokat, sınıf arkadaşları ve vatandaşlardan yaklaşık 50 imza toplayarak Belediye Başkanlığı’na ilginç bir dilekçe başvurarak isteklerini ilettiler. Belediye’den ‘karting’ yapılmasını isteyen minikler özgüvenleriyle büyük takdir topladılar.

Derslerinden arta kalan zamanlarda kurslar ve etütlerle zaman geçirdiklerini kendilerine cazip gelen bir sosyal etkinlik olmadığını söyleyen ilköğretim öğrencileri, derste öğretmenlerinin “Resmi kurumlardan herhangi bir istek ancak dilekçeyle yapılır” sözünün ardından öğrendikleriyle bir dilekçe yazmaya ve isteklerini dile getirmeye çalıştılar. Dilekçeyle yetinmeyen öğrenciler vatandaşlardan ve sınıf arkadaşlarından kendilerine destek vermelerini istediler.

Yazdıkları dilekçe ile birlikte topladıkları imzaları Ayvacık Belediyesi’ne gelerek Yazı İşleri Müdürü Mustafa Avkıran’a makamında teslim ettiler. Uzun yıllardır meslek hayatına devam eden Avkıran, ilk kez bu kadar özel bir dilekçe aldık derken, “Öğrencilerimiz derste kurumlardan dilekçe ile bir şeyler isteyebileceklerini öğrenince harekete geçmişler. Ayvacık’ta çeşitlilik istediklerini ifade ediyorlar. Biz de çocuklarımızın özgüvenlerini takdirle karşıladık. Onları kırmadık dilekçelerini teslim aldık. Ancak belediyelerin özel işletmecilik alanına girilebilecek teşebbüs talebine maalesef olumsuz cevap vermek durumunda kaldık. Durumu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ünal Şahin’e arz etmiş bulunmaktayız. Belediyemiz çocukların kendilerini geliştirebilecekleri çeşitli sanat kursları, çocuk parkları, kapalı spor salonlarıyla bir takım imkanlar sunmaktadır. Öğrencilerimizin isteğiyle bu imkanları daha da genişleteceğimiz müjdesini verelim.” dedi. Kendilerine özgüvenli tavırları, kararlı duruşlarıyla minikler belediye personeli ve Ayvacık Halkı’ndan tam not aldılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir