Ayvacık’ta Usulsüz Kredi Operasyonu: 45 Gözaltı

10 Haziran 2009

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde sabah erken saatlerde Esnaf Kefalet Kooperatifi’ne düzenlenen operasyonda, esnafa usulsüz şekilde kredi kullandırdıkları iddiasıyla eski ve yeni yöneticiler ile üyelerden oluşan 45 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre kooperatifte sahte evrak düzenlenip ihtiyaç ve hak sahibi olmayan kişilere kredi kullandırılmaya çalışıldığı ihbarının alınmasının ardından devreye giren Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı müfettişler, 1 yıl süren incelemeden sonra durumu adli makamlarla taşıdı. Bunun üzerine devreye giren ekipler, sabah erken saatlerde Ayvacık ilçesi ile Küçükkuyu beldesindeki 45 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda; Ayvacık Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin eski ve yeni yöneticileri ile üyelerinden oluşan 45 kişi, esnafa usulsüz şekilde kredi kullandırdıkları iddiasıyla gözaltına alındı. Yetkililer operasyonun devam ettiğini ve gözaltı sayısının daha da artabileceğini belirtti.

Bu arada gözaltına alınan şahıslar, el konulan evraklarla birlikte sorgu için Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne sevk edildi.

İHA

Yorumlar...
  • gurkan yavas
    12/06/2009 14:10

    bizim hakımızı yiyen çezası çeker

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir