“Azizname” İzleyici İle Buluştu

28 Mart 2016

Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü ortaklığı ile düzenlenen 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Etkinlikleri, Ankara Sanat Tiyatrosu’nun “Azizname” isimli oyununu ağırladı.
Oyun, saat 20.00’da ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde izleyici ile buluştu. Oyunun öncesinde ÇOMÜ GSF Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü öğrencisi Cüneyt Yeşildere, Dünya Tiyatrolar Günü Bildirgesini okudu. Ardından sahneye çıkan Azizname ekibi, Usta Yazar Aziz Nesin’in skeçlerinden oluşan oyununu izleyenlerin kahkahaları eşliğinde sahneledi.
Yönetmen Yücel Erten’in 20 yıl sonrasında, Aziz Nesin’in 100. yaşına armağan olarak tekrar sahneye koyduğu oyunda Ali Seçkiner Alıcı, Özgürcan Çevik, Nalan Güreş Demirel, Hakan Güven, Zeynep Ekin Öner, Yıldırım Şimşek, Mehmet Ulusoy ve Bülent Yıldıran rol alıyor.
Oyun, Aziz Nesin’in yıllar öncesinde kaleme aldığı güler yüzlü eleştirinin ve mizahın zekâsı ile dile getirilmiş olayların, geçen yıllara rağmen güncelliğini hala koruduğunu gözler önüne seriyor.
Oyunu izleyenler arasında bulunan Belediye Başkan Vekili Ramazan Etik, oyunun sonunda ekibe Geleneksel Çanakkale Seramiği hediye ederken, sundukları başarılı performans ve güzel oyun için teşekkür etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir