Azmin Zaferi

30 Aralık 2009

Çanakkale?de doğuştan spastik engelli kız bir yandan üniversitede okurken, diğer yandan da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslara katılıyor.

Doğuştan engelli olmasına rağmen hayata küsmediğini belirten 21 yaşındaki Tuğba Civelek, ?Bizlerin de toplumun içinde bir şeyler yapabileceğini gösterebilmek için sürekli çalıştım. Sonunda 2 yıl önce Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünü kazandım. Halen üniversitenin 2. sınıfında öğrenim görüyorum. Boş zamanlarımda ise Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan emlakçılık, bilgisayar ve İngilizce gibi çok sayıda kursa katıldım. Son olarak katıldığım el sanatları kursunda da önemli bilgiler edindim. Yaptığım çok sayıda eser herkes tarafından beğenildi. Amacım engellilerin de birçok şeyi yapabileceğini herkese gösterebilmek? dedi.

Öte yandan kursa hergün geliş gidişinde teyzesi Nursel Obuz?un kendisine yardımcı olduğunu da belirten Tuğba Civelek, ?Tek başıma kursa gelmem çok zor. Bu sebeple teyzem bana yardımcı oluyor. Hergün ikimiz kursa gelip burada ders görüyoruz. O olmasa kursa gelmem mümkün olmazdı. Kendisine teşekür ediyorum? dedi.

Tuğba Civelek?in Haziran ayı ortalarına kadar sürecek kursta yaptığı eserler diğer kursiyerlerin eserleri ile birlikte Haziran ayı sonunda bir sergi ile beğeniye çıkacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir