Bakan Çelik, Öğrencileri Çanakkale’ye Uğurladı

09 Ekim 2008

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda Çanakkale Eğitim Gezileri kapsamında düzenlenen törende Cumhuriyet Eğitim Gezileri’nin öğrencileri birçok alanda bilgilendirdiğini belirterek, “Bu geziler hem bir tarih hem de bir coğrafya dersidir, dostluklar edinme yeni arkadaşlar kazanmak için öğrencilere hazırlanmış olan bir fırsattır” dedi.

Bakan Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda Çanakkale Eğitim Gezileri kapsamında düzenlenen törene katıldı. Çelik, törene gelişinde öğrencilerin sevgi gösterileriyle karşılandı. Burada bir konuşma yapan Bakan Çelik, tarihin bir milletin hafızası olduğunu belirterek, Türk milletinin de zenginliğinin tarihi olduğunu söyledi. Tarihten ders alınması gerektiğini ifade eden Çelik, “Tarihten ders alınmalıdır ancak tarihe saplanıp kalmamalıyız” dedi.

Ankara’da da İstiklal mücadelesinin geçtiği yerler olduğunu belirten Çelik, öğrencilere bu yerleri görmeleri tavsiyesinde bulundu. Cumhuriyet Gezileri’nin önemine değinen Bakan Çelik, “Bu geziler hem bir tarih hem bir coğrafya dersidir. Dostluklar edinme yeni arkadaşlar kazanmak için size hazırlanmış olan bir fırsattır” diye konuştu.

Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürü Sadettin Sabaz ise, Cumhuriyet Eğitim Gezileri kapsamında 7 bin 920 öğrencinin 396 yöneticinin Çanakkale’ye gideceğini söyledi. 2004 yılından itibaren 42 bin 921 öğrencinin Çanakkale’ye gittiğini hatırlatan Sabaz, gezilerin toplam maliyetinin ise 1 milyar 650 milyon YTL olduğunu dile getirdi. Sabaz geziye gidecek öğrencilere bir sırt çantası verildiğini, çantaların içinde de bir Türk bayrağı, kalem, not defteri, tanıtım CD’si ve broşür bulunduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Bakan Çelik, gezi gidecek öğrencileri Şura Salonu önünden Çanakkale’ye uğurladı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir