Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bakan Güllüce: “Bozcaada’da Referandum Yapılsın”

Bakan Güllüce: “Bozcaada’da Referandum Yapılsın”

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, betonlaşacağı iddiaları ile gündeme gelen Bozcaada ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Güllüce, Bozcaadalılar’ın katılacağı bir referandum yaparak istenen planın hayata geçirilebileceğini söyledi.

Hürriyet’ten Gülistan Alagöz’ün haberine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Esenler Oruç Reis Mahhallesi’nde katıldığı bir kentsel dönüşüm toplantısında, Bozcaada ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Güllüce, “1/100 bin plan var. CHP’li milletvekilleri kafasına göre yorumlamış. Bu planla oraya ne yapılacağı belli olmaz. Burdan çağrı yapıyorum bölge halkı ve belediye başkanına. Yerel halkla referanduma gidilsin, onlar ne isterse biz uyarız. Belediye baskanı ve halk bizim plana itiraz etsin gerekeni yapalım” dedi.

Balıkesir – Çanakkale Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni planı açıklama raporuna şuradan, Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi, 1/100 binlik plana itiraz için hazırladığı teknik rapor ile ilgili haberimize ise buradan ulaşabilirsiniz.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir