Balkan Coğrafyası Çanakkale’de Buluşuyor

19 Aralık 2012

Hz. Mevlana’nın vefatının 739. Yıldönümü olan Şeb-İ Arus kapsamında Çanakkale Valiliği olarak “Balkan Coğrafyası Çanakkale’de Buluşuyor” projesi hazırlıkları hızla sürüyor.

Çanakkale’de ikincisi düzenlenen ve 739. Yıldönümü idrak edilen Şeb-İ Arus etkinliklerine Çanakkale Valiliği yerli, yabancı ve akraba topluluklar başta olmak üzere bini aşkın misafiri davet etti. Bu yılki etkinliklere Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini temsilen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç katılacak.

Şeb-İ Arus törenine Sırbistan Devlet Bakanı Sulejman Ugljanin, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Bakan Mahir Yağcılar, Sırbistan Milletvekili Enis Imamovic, Sırbistan Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Davut Nuriler, Kırım Tatar Milli Meclis Başkanı Mustafa Abdülmecit Kırımoğlu, Dr. Şenel Kahir, Genç Makedonyalılar Lideri Veysel Saraç, Yunanistan Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Pasok Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman, Radikal Sol İttifak İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Kozlukebir (Arianna) Belediye Başkanı İbrahim Şerif, Makedonya Devlet Televizyonu Müdür Yardımcısı Erhan Hasip, Bilimler ve Sanatlar Akademisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Numan Aruç ve Ekibi, Bulgaristan’dan Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Mustafa Aliş Hacı, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Partisi Başkanı Ahmet Doğan, Başmüftü Yrd. Vedat Ahmet, Höh Genel Bşk. Yrd. Ruşen Rıza, HÖH Milletvekili Çetin Kazak, Yönetmen Stilyan İvanov, Bosna-Hersek Mostar Müftüsü Seid ef. Smajkic, Hasan Eminovic, Kosova Milletvekillerinden Müfera Şinik ve Fikrim Damka, Kosova İslam Birlik Başkanı Naim Ternava, İslam Birliği Basın ve Neşriyat Müdürü Ahmet Sadriu, Başdanışman Vedat Sahiti ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, katılacaktır ve diğer ülkelerin bakan ve milletvekili düzeyinde katılım sağlayacağı bildirildi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir