“Bana Değişimden Bahset”

09 Aralık 2015

“Bana Değişimden Bahset” projesi kapsamında 14 genç Leipzig de (Almanya) ve Çanakkale’de (Türkiye) toplumsal yaşam ortamını araştırdılar. Görünen çevreden ve onun ardındaki görünmeyenden esinlenerek fotoğraflar ve video-yürüyüşler ürettiler.

Proje kapsamında bulunan video-yürüyüşler izleyiciyi hem kamusal alanda gezdiriyor, hem de filmin anlatısını takip etmelerini sağlıyor; yürüme ile izleme eylemleri eş zamanlı olarak gerçekleşiyor.Proje sürecinde katılımcı gençlerin ürettiği eserler, yaşadığımız toplumla ilişkili soruları, yorumları ve vizyonu içeriyor; bu yolla toplumsal bir diyalog yaratmayı hedefliyor.

Katılımcı gençler, sanatçılar ve proje ortağı kurumlar, bu diyalogların sürdürülebilir olması için, proje sürecinde üretilen çalışmaların bir arada gösterileceği bu sergiye sizleri de davet ediyor.

Kartpostal formunda üretilen fotoğraflar, sergi mekanından alınıp dünyanın her yerine gönderilebilecek. Video-yürüyüşler de yine sergi mekanından temin edilecek ekranlarla, çekildikleri yerde yeniden deneyimlenebilecek.

Kültürler arası alışveriş ortamı sunmayı amaçlayan bu proje ve sergiyi, Almanya – Türkiye Gençlik Köprüsü, Anadolu Kültür ve MAHAL gerçekleştirdi. Projeye maddi desteği ise Alman Dış İşleri Bakanlığı sağladı.

Açılış: 10 Aralık 2015, Perşembe, Saat: 18:00
Yer : MAHAL, Fevzipaşa Mahallesi Çay Kenarı Sokak
No: 159 Çanakkale

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir