Barbaros Mahalle Meclisinde Ücretsiz Eğitim

14 Ekim 2014

Çanakkale Kent Konseyi Barbaros Mahalle Meclisi Çalışma Ofisi Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi tarafından düzenlenen ücretsiz eğitim çalışmasına ev sahipliği yaptı.

İlk eğitim çalışmasının 11-12 Mayıs 2014 tarihinde Küçükkuyu’da yapıldığını hatırlatan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim-Sen temsilcisi Prof. Dr. Ekrem Tufan; “Eğitim çalışmasında uluslararası araştırma ve yayın nasıl yapılır, uluslararası araştırma yaparken nelere dikkat etmek gerekir, veri analizleri nasıl yapılır, istatistiki süreçler nasıl işler, uluslararası kaliteli bir dergiye makale gönderdiğimizde nelere dikkat etmemiz gerekiyor, uluslararası hakemler özellikle nelere dikkat ederler gibi konular vardı. O eğitimde bir takım konular eksik kaldı. Bu eğitim onun devamı sosyal bilimlerde kullanılan istatistik paket programı SPSS ‘ye giriş niteliğinde oldu. Eğitim-Sen eğitimleri ücretsizdir. Eğitimleri vermeyi sürdüreceğiz. Benzer bir eğitimi 7-8 Şubat 2015 tarihlerinde Çanakkale’de Türkiye çapında katılımla yapacağız. Türkiye çapında araştırmacılara açık bir eğitim çalışması olacak. Ücret talep etmiyoruz. Katılımcılar şehir dışından geliyorsa barınma yeme içme masrafını karşılıyor. Eğitim ücreti almıyoruz. Katılım belgesi vereceğiz. Bilimsel eğitimin yaygınlaşması ve geliştirilmesini sendika amaç edinmiştir. Eğitimler devam edecek” dedi.

Sosyal bilimlerde kullanılan istatistik paket programı (SPSS) eğitimi öğretim görevlisi Bahattin Hamarat tarafından katılımcılara verildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir