Barbaros Mahallesi’nde Bir Apartmanda Yangın Çıktı

29 Aralık 2012

Çanakkale Barbaros Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki bir apartmanda meydana gelen yangında kurtarma sepeti skandalı yaşanırken 4 kişi dumandan etkilendi.

Tayfun Kaptan’a ait apartmanın ikinci katındaki dairede elektrik kontağından çıktığı ileri sürülen yangın kısa sürede büyüyerek 6 katlı binayı sardı. Olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alırken apartman boşluğunu kaplayan dumanlar tüm daireleri etkiledi.

Yangın merdiveni olmayan apartmanda kurtarma çalışmaları güçlükle sürdürüldü. İtfaiyenin kurtarma sepeti olan aracı olay yerine geç intikal edince panik başladı. Can güvenliğini riske atan itfaiye eri İbrahim Çoban, apartmanın 6. Katındaki dairede mahsur kalan anne ve küçük kızını kurtarmaya çalışırken diğer itfaiye erleri de alt katlardaki tahliyeleri sürdürdü.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, olay yerine gelerek kurtarma çalışmalarını yerinde izlerken yetkililerden bilgi aldı.

Kurtarılan 4 kişi Çanakkale Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Yangın çıkan evin sahibi Tayfun Kaptan, eski binalarla ilgili deprem testleri yapıldığını ancak elektrik tesisatlarıyla ilgili herhangi bir çalışma yapılmadığını belirterek “Gelişen teknolojiyle birlikte eski binaların tesisatları gücü kaldırmıyor. Deprem kadar elektrik kontağından çıkan yangınların da ne kadar tehlikeli olduğunu gördük. Buradan bütün oda temsilcilerine sesleniyorum; 10 yaşın üzerindeki binaların elektrik tesisatlarını denetleyin” dedi.

[Medya Hedef]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir