Barış Koşusu, En İyiler Arasında Yer Aldı!

05 Kasım 2015

Çanakkale Savaşlarının 100. yıl dönümüne denk gelen TURKCELL Gelibolu Maratonu (Barış Koşusu), Avrupa Atletizm Birliği tarafından 5 yıldız ile derecelendirilerek en iyi maratonlar arasında yerini aldı. 2’nci Barış Koşusu, 2 Ekim 2016’da gerçekleştirilecek.

Armağan Aydeğer, Ahmet Çelik ve Ziya Artam tarafından 2014 yılında kurulan GTP Turizm A.Ş., Çanakkale ve Türkiye Turizmine katma değeri yüksek, sürüdürülebilir ürünler kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor. GTP Turizm A.Ş. tarafından organizasyonu gerçekleştirilen, TURKCELL’in sponsor olduğu Gelibolu Maratonunun 2. yılı ise gerekli resmi onaylar sonrasında 2 Ekim 2016’da gerçekleştirilecek. 2. yıl tarihi Türkiye Atletizim Federasyonu ve Avrupa Atletizm Federasyonu takvimlerindeki yerini şimdiden aldı. 2016 faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Armağan Aydeğer organizasyon ile ilgili şunları söyledi:

“En iyi maratonlar arasında yer aldık”

‘TURKCELL GELİBOLU MARATONU, Avrupa Atletizm Birliği ‘European Athletics’ tarafından kayıt ve bütçe, parkurlar, çevre ve sosyal sorumluluk, ölçüm, sağlık, sonuçlar, güvenlik, hizmetler, zamanlama ile ilgili 54 kategoride yapılan resmi kurumlarca gerçekleştirilen değerlendirme ve onaylar sonucundan yüksek standart olan ‘ 5*’ ile derecelendirilerek sertifika almaya hak kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

TURKCELL Gelibolu Maratonun her geçen yıl büyük bir hızla büyüyeceğini ve dünyanın en önemli tematik maratonlarından biri olacağını ifade eden Aydeğer;

‘2. yıl dönümü 02 Ekim 2016’da Tarihi Gelibolu Yarımadasında gerçekleştirilecek olan uluslararası etkinlik Avrupa Atletizm Birliği 2016 takviminde, 2015 yılında olduğu gibi yerini almıştır. 2015 yılında halk koşusu dahil 13 ülkeden 3000 kişinin üzerinde katılımın sağlandığı TURKCELL GELİBOLU MARATONU, 2. yıl dönümünde büyük bir hızla büyümektedir.
İlk yılında yurtiçindeki hızlı büyüme ivmesini yurtdışı katılımını artırmak için yoğun çalışmalara başlamıştır. Bu kapsamda gerçekleştirilen ilk faaliyet olarak, 02-07 Kasım 2015 tarihleri arasında GTP Turizm A.Ş. ortaklarından Ziya Artam World Travel Market, Londra fuarına katılım sağlayarak, Turkcell Gelibolu Maratonu’nun uluslararası turizm oteriteleri ve basın kuruluşları ile görüşmelerini yürütmektedir. 2016 yılı boyunca Selanik Fuarı, Avrasya Maratonu, Runanatolia Maratonu, Romanya, Bulgaristan, Almanya ve Hollanda fuarlarına katılım ve yoğun tanıtım çalışmaları planlanmaktadır. İsim sponsorumuz TURKCELL in gücüyle Avustralya, Yeni Zellanda, İngiltere gibi ülkelere özel tanıtım çalışmaları planlanmaktadır’ dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir