Barolar, İstanbul Barosu’nu Yalnız Bırakmayacak

08 Mayıs 2013

Aralarında Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan’ın da bulunduğu 32 Baro Başkanı Kütahya’da bir araya geldi. 4-5 Mayıs 2013 tarihlerinde Kütahya Barosu’nun düzenlediği toplantıda güncel meslek ve ülke sorunları ile 25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde yapılacak Türkiye Barolar Birliği seçimleri değerlendirildiği bildirildi.

Düzenlenen toplantı sonrasında kamuoyuyla paylaşılmak üzere iki karar alındığı açıklandı. Buna göre alınan ilk kararda İstanbul Barosu’nun yanında olunacağı vurgulandı. Açıklamada “Bağımsız savunmanın, bağımsız yargı ve gerçek hukuk devleti içindeki yerinin ülkemizde çok güvencesiz olduğunun kanıtı olan İstanbul Baro Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri aleyhine açılan davada oybirliğiyle savunma görevini yerine getirmeye karar verdiğimizi ve İstanbul Barosu?nun bu süreçte sonuna kadar yanında olduğumuzu kamuoyuna ilan ediyoruz” denildi.

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan da, 17 Mayıs 2013 tarihinde Silivri’deki yargılamada İstanbul Baro Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin avukatı olarak orada olacağını belirtti.

Türkiye Barolar Birliği Seçimleri, Savunma Adına Önemlidir
Alınan ikinci karar ile de 25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde yapılacak olan Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulunun sadece bir seçim yarışı olarak görülmediği, Genel Kurulun ülkemizde bağımsız savunmanın yeniden var olmasında bir aşama olması gerektiği, Kurullara seçilen meslektaşlarımız kimler olursa olsun seçim sonuçlarının saygı ile karşılanacağı, hukukun üstünlüğü yolundaki tüm gayretlerin sonuna kadar destekleyeceği kamuoyuna bildirildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir