Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Çanakkale’de

18 Aralık 2011

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde gerçekleştirilecek olan Şeb-i Arus törenlerine katılmak üzere Çanakkale’ye gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ valiliği ziyaret etti.

Öğle saatlerinde karayolu ile İstanbul’dan Çanakkale’ye gelen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ilk olarak valiliği ziyaret etti. Valilik girişinde polis merasim mangasını selamlayan Bekir Bozdağ, daha sonra vilayete geçti. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna’nın kısa brifinginin ardından bir açıklama yapan Bekir Bozdağ, Çanakkale’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ülkemizin en önemli illerinden birisi olan ve Türkiye’nin tarihinin değiştiği Çanakkale’de bulunmaktan son derece memnunum.

Çanakkale’de yapılacak olan bir dizi etkinliğe katılmak için buradayım. Akşam da burada bir konuşma yapacağım. Çanakkale’nin tarihi, kültürel bir çok zenginliği ve imkanı var. Bu imkanları harekete geçirmek elbette Çanakkale için pek çok olumlu sonuçları doğuracaktır. Gelibolu Mevlevihanesinin de 1600’lerden daha önce bir tarihe dayanan bir geçmişi var. Bu yönüyle de baktığımızda Çanakkale’de ayrı bir zenginliğin bulunduğu açık. O nedenle bu zenginliklerin ortaya çıkması, Çanakkale’nin Türk milletinin ve Türkiye’nin her bir yerinin bundan istifade etmesi hatta herkesin buraları görmesi son derece önemli” dedi.

Yapılan konuşmaların ardınran Vali Tuna, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a günün anınsa çeşitli hediyeler verdi. Bekir Bozdağ daha sonra Gelibolu Yarımadası’nda yer alan şehitlikleri gezmek üzere valikten ayrıldı.
Bekir Bozdağ akşam da Gelibolu Mevlevihanesi’nde gerçekleştirilecek Şeb-i Arus törenlerine katılacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir