Başkan Gökhan, Basın Mensuplarıyla Buluştu

31 Mart 2015

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 2014 yerel seçimlerinin üzerinden bir yıl geçmesinin ardından, basın mensuplarıyla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Gökhan, güncel konulara ilişkin de bilgilendirmede bulunduğu basın toplantısında, yerel seçimlerin üzerinden bir yıl geçtiğini, bir yıllık çalışma ve faaliyetlerin 1 Nisan’da başlayacak olan Belediye Meclis toplantısında görüşüleceğini kaydetti.

Daha önceki yıllarda kentin alt ve üstyapısına ilişkin projeleri tamamladıklarının altını çizen Başkan Gökhan, 2014-2015 yılında da büyük projelerin hazırlık süreçlerine ağırlık verildiğini belirtti. Yeşil Yerel Yönetim Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Projesi’nin ihalesinin gerçekleştiğini ve inşaat faaliyetlerinin yakında başlayacağını söyleyen Başkan Gökhan, bununla birlikte Kent Meydanı ve Çevresi Düzenlemesi Kentsel Tasarım Projesi’nin protokolünün yapıldığını, Yeni Kordon’un uzatılarak Kepez’le birleştirilmesine yönelik hazırlık çalışmalarının da sürdüğünü kaydetti. Bunlarla birlikte Altın Yıllar Yaşam Merkezi, Çocuk Kulübü gibi kentin pek çok kesimine hitap eden projelerin de tamamlanma aşamasında olduğuna dikkat çeken Başkan Gökhan, Faaliyet Raporunun da sunumu ile birlikte ilerleyen günlerde daha kapsamlı bilgilerin paylaşılacağını ifade etti.

Başkan Gökhan, geçtiğimiz gün yapılan ön seçim konusuna da değinerek, tüm milletvekili adaylarına başarılar diledi ve yaklaşan genel seçimlere ilişkin görüşlerini belirtti. Türkiye genelinde yapılan önseçim sonuçlarını değerlendiren Gökhan, “Genel profile bakıldığında genç ve yeni yüzlerin öne çıktığını görüyoruz” dedi.

Gökhan, “Çanakkale’de 13 yıldır Belediye Başkanlığı yapıyorum. Ama bu ön seçim sürecinde ne bir kimseye iş sözü verdim ne de belediyenin bütçesinden bir lira kullanıldı. Çanakkale halkı çok iyi biliyor ki, Çanakkale Belediye Başkanı, belediye bütçesini ne şahsi ne siyasi bir konu için kullanmaz. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan olarak almış olduğum oyu daha yükseklere çıkartmak benim görevim. Kentli beni neden seviyor? Çünkü ben onları seviyorum” diye konuştu.

Güncel konuların da görüşüldüğü basın toplantısı, basın mensuplarının sorularının yanıtlanması ile son buldu.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir