Başkan Gökhan Çalışmaları Yerinde İnceliyor

01 Haziran 2012

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tamamlanan ve devam eden çalışmaları teknik inceleme programı kapsamında yerinde inceliyor.

Teknik inceleme programı kapsamında yapımı tamamlanarak hizmete başlayan Yat Limanı Hizmet Binası, çalışmaları devam eden Yeni Kordon Düzenleme Projesi’nde D.S.İ önünden başlayan yürüyüş parkuru ile Ağır ve Orta Engelliler Eğitim Merkezi’ne ziyaretler gerçekleştiren Gökhan çalışmalara ilişkin incelemelerde bulundu.

YAT LİMANI İDARİ HİZMET BİNASI TAMAMLANDI…
Kordon Boyu ve Çevre Düzenleme Kentsel Tasarım Projesi 2. etap çalışmaları kapsamında, kapasitesi artan yat limanına daha iyi hizmet vermesi amacıyla yıkımı geçtiğimiz Aralık ayının ilk haftası içerisinde tamamlanan mevcut hizmet binasının bulunduğu alana inşa edilen yeni Yat Limanı Hizmet Binası hizmet vermeye başladı.

Kordon Boyu ve Çevre Düzenleme Kentsel Tasarım Projesi’nin mimari üslubuna uygun olarak projelendirilen tek katlı yeni hizmet binasının yapımında doğal malzeme kullanımına ağırlık verilirken, binanın üzerinde estetik görünümüne de katkı verecek gözetleme feneri yer alacak. Hizmet vermeye başlayan Yeni Yat Limanı Hizmet Binası ile gelişen yat turizminin değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanımda, modern ve fonksiyonel bir yapı kente kazandırılmış oldu.

YENİ KORDON DÜZENLEME PROJESİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDIYOR…
Çanakkale’nin dinlence ve eğlence alanlarından biri olan Yeni Kordon’da mevcut kordon düzenlemesine alternatif olarak kurgulanan düzenleme projesinin tasarım aşamasında sona gelindi.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada Devlet Su İşleri Müdürlüğü’nün önündeki sahil kesiminden Kepez’e kadar uzanan sahil bandında planlanan düzenleme projesinin yapımına, söz konusu alanın yoğun konut bölgesi olması ve mevcutta da rıhtımın bulunması nedeniyle Dabakoğlu Tesisleri’nin doğusundan, hali hazırda restaurant olarak kullanılan eski salhanenin bulunduğu yere kadarki alanda başlanacağı; projenin ilk etabını oluşturan alanın toplam uzunluğunun 685 m. ve toplam proje alanının ise 10.407 m2 olduğu; sadece yaya trafiğine açık olarak tasarlanan proje kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar ile söz konusu alanda 2 adet meydan düzenlemesi, çocuk oyun alanları, açık hava spor alanları, görme engelliler için yürüyüş aksı, wc ? duş, soyunma kabinleri, bisiklet yolu ve plaj voleybolu sahasının Yeni Kordon’a kazandırılacağı ve Yeni Kordon Düzenleme Projesi’nde ağırlıklı olarak doğal taşlar kullanılacak olup yeşil alan düzenlemelerinde de söz konusu alanın bilinen adının “İğdelik” olması dikkate alınarak iğde ağaçlarının kullanılmasına özen gösterileceği belirtildi.

Gerçekleştirilecek alt ve üst yapı yatırımlarının ardından Yeni Kordon’un kente alternatif bir cazibe merkezi olarak kazandırılması hedefleniyor.

AĞIR VE ORTA ENGELLİLER EĞİTİM MERKEZİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDIYOR…
Daha önce %49’u tamamlanan inşaata yapılan protokol çerçevesinde Çanakkale Belediyesi tarafından devam ediliyor. Kaba inşaatı tamamlanan yapının kalan %51’lik kısmının yapımından önce, mevcut projede tadilat yapıldı. Bodrum + 2 kat + çatı katı olarak projelendirilen yapının içinde derslikler, çok amaçlı salon, eğitim, psikoloji, terapi ve oyun odaları yer alıyor. Ağır ve Orta Engelliler Eğitim Merkezi’nde ayrıca öğrencilerin uygulamalı yaşam eğitimi için kullanacakları beceri odaları da bulunacak.

Ağır ve Orta Engelliler Eğitim Merkezi, inşaatının tamamlanmasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir