Başkan Gökhan: “Çanakkale Halkı Geleceğine Sahip Çıkmalı”

10 Ekim 2012

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kazdağları’nda yürütülen altın arama çalışmaları ve işletme hazırlıklarına karşı basın toplantısı düzenledi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan altın arama çalışmalarıyla ölünceye kadar mücadele edeceğini savundu. Belediye Meclis Salonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan Gökhan önümüzdeki hafta içinde Çan İlçesine bağlı Kızılelma Köyü’nde yapılacak ÇED toplantısında, Kazdağları’ndaki altın aranmasına ve işletilmesine karşı olduklarını bir kez daha dile getireceklerini belirterek; “Biz de mücadelemize devam ediyoruz. Sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetim olarak el ele bu süreci değerlendirmeye ve karşıtlıklarımızı ortaya koymaya devam edeceğiz ve kamuoyunu bilgilendirmeyi sürdüreceğiz. Çünkü onların yanında devlet var, Ankara, AKP gibi siyasetçileri var, çıkarcılar var, emperyalist yandaşları var. Ama bizim yanımızda halk, çevreye duyarlı vatandaşlar var. İnsan hakkını kutsal sayan anlayıştaki insan topluluğu var. Biz bilinçlendirme çalışmalarımıza devam edeceğiz. Siyanürle altın arayıcılarına karşı mücadelemizi hep birlikte sürdürmeye devam edeceğiz. Çanakkale halkı geleceğine sahip çıkmak zorundadır” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, toplantıda gazetecilere Kazdağlarında yetişen elmadan ikram ederek, “Bu Kazdağı elmasını bir daha görememe riskini yaşamak istemiyoruz. Çocuklarımızın, torunlarımızın, hatta onların da torunlarının, dünya var oldukça herkesin bu tadı tatmasını istiyoruz. Bu kadar doğal, bu kadar insani bir başka temenni olabilir mi? Bu elma çok önemli. Bu meyveyi yok edersek insanlık yok olur” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir