Başkan Gökhan Karina Deniz Kültürü Merkezini Ziyaret Etti

Başkan Gökhan Karina Deniz Kültürü Merkezini Ziyaret Etti
05 Kasım 2021

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kent genelinde Çanakkale Belediyesi tarafından hayata geçirilen yatırımları yerinde incelemeye devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi çalışmalarını yerinde incelemek amacı ile gerçekleştirdiği teknik inceleme gezilerine 5 Kasım 2021 Cuma günü Karina Deniz Kültürü Merkezi ile devam etti. Barbaros Mahallesi'nde bulunan eski Yelken Kulübü alanında yapımı tamamlanarak kısa süre içerisinde açılması tasarlanan Karina Kültür Merkezi'ni ziyaret eden Başkan Gökhan, burada yapılacak faaliyetler ve merkez binası düzenlemelerine ilişkin teknik personelden bilgi edindi.

Kısa süre içerisinde kentliler ile kente gelen misafirlere hizmet verecek olan Karina Deniz Kültürü Merkezi projesi ile; Çanakkale bölgesine ait Denizel ekosistemi tanıtmak, kentlilerin yanı sıra özellikle de çocuk ve gençlerin sosyo-kültürel gelişimine katkıda bulunmak, su altına Vr teknoloji ile dalış imkanı sağlamak, su altı ve rüzgar sporlarını görünür kılmak amaçlanırken, diğer yandan kente yeni rekreasyon alanı kazandırılacaktır.

Merkez alanı, kapalı ve açık alan olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Kapalı alanda akvaryum bölümü, alg üniteleri, Vr teknoloji bölümü, denizcilik bölümü, sergi ve koleksiyon bölümleri yer almaktadır. Açık alanda ise su altı ve rüzgâr sporları, sportif balıkçılık atölyeleri, çocuklar için oyunlaştırılmış aktiviteler, dönem verl kamplar, deniz temalı oyun parkı, Piri Reis haritası ve bilgi edindirme panoları (rüzgarlar, balık türleri vb.) gibi faaliyet alanlarını kapsamaktadır.

Çanakkale Belediyesi Karina Deniz Kültürü Merkezi projesi; ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi ile Dardanel Önentaş A.Ş iş birliği ve ortak çalışma yöntemiyle yapılmaktadır.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir