Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Başkan Gökhan, Pardubice Yolcusu

Başkan Gökhan, Pardubice Yolcusu

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kardeş kent olma yolunda girişimlerin başladığı Pardubice kenti belediye başkanından aldığı davet üzerine, Pardubice’de bu yıl 121.’si kutlanacak Velka Etkinlikleri’ne katılmak üzere Çek Cumhuriyeti’ne gidecek.

Yaz aylarında Prag Büyükelçiliğinin önerisi ile İçişleri ve Dışişleri Bakanlığı’nca, Çek Cumhuriyeti’nin Pardubice kenti ile Çanakkale arasında kardeş kent ilişkisi kurulması teklifinin Çanakkale Belediyesi’ne iletildiğini belirten yetkililer, “Eylül ayında teklif Belediye Meclisi gündemine taşınmış ve üyelerin oybirliği ile kabul edilmişti. Bu kapsamda belediye başkanımız Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a 105 kilometre mesafede bulunan yaklaşık 90.000 nüfuslu Pardubice kentine 2 günlük bir ziyaret gerçekleştirecek. Pardubice’de bu yıl 121.’si kutlanacak Velka Etkinlikleri’ne katılacak belediye başkanımız ziyaretinin 2. gününde ülkelerinden binlerce kilometre uzakta şehit olan askerlerimizin yattığı şehitliği ziyaret edecek. Pardubice’nin diğer kardeş kentlerinin temsilcilerinin de bulunacağı etkinliklere katılacak olan heyet, kentimizi ve belediyemizi tanıtmak üzere de çalışmalarda bulunacak. Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan’ın yokluğunda yerine Belediye Meclis Üyesi Avukat Muharrem Erkek vekalet edecek” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir