Başkan Gökhan, Sendika Temsilcileri ile Buluştu

Başkan Gökhan, Sendika Temsilcileri ile Buluştu
18 Şubat 2014

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları ziyaretleri kapsamında son olarak sendika temsilcileri ile bir araya geldi.

Başkan Gökhan, ilk ziyaretini DİSK Genel-İş Sendikası Çanakkale Şubesi’ne gerçekleştirdi. Sendika Başkanı Erdinç Uslan ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Başkan Gökhan, Türkiye ve Çanakkale’deki sendikal faaliyetler konusundaki görüşlerini dile getirdi.

Genel-İş Sendikası’nın çoğunluk üyelerinin Çanakkale Belediyesi bünyesinde bulunduğuna dikkat çekerek, sendikal faaliyetler konusunda Çanakkkale’nin iyi bir performans sergilediğini söyledi. Son olarak DİSK Genel İş sendikası ile gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesinin de memnuniyet yarattığını ifade eden Başkan Gökhan, “Sendikal faaliyetler anlamında iyi bir noktadayız. Ancak, en büyük taleplerden biri ve bizim de katıldığımız bir konu; taşeron işçilerin de kadroya alınması konusudur. Bu olamıyorsa da onların da sendikalaşması ve sendikal haklarına kavuşması konusudur. Ancak, hükümet buna fırsat vermiyor. Dolayısıyla çalışan arkadaşların hak ve hukukları noktasında bir eksiklik oluyor. Bu nedenle, bu konunun da bir an önce çözümlenmesi bizim de dileğimiz” diye konuştu.

DİSK Genel-İş Sendikası Çanakkale Şube Başkanı Erdinç Uslan ise, öncelikli olarak ziyaratten duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine başladı. Uslan, Çanakkale Belediyesi çalışanlarının ağırlıklı olduğu bir örgütlenme yapılarının bulunduğunu kaydederken, “Sizinle birlikte çalıştığımız için çok memnunuz. Yakın tarihte bir toplu sözleşme görüşmesi de gerçekleştirdik. Bu görüşmeler sırasında göstermiş olduğunuz emeğin yanındaki tavır ise, bizler için çok önemliydi” dedi.

Başkan Gökhan, DİSK Genel- İş Sendikası ziyaretinin hemen ardından Tüm Bel-Sen temsilcileri ile bir araya geldi. Sendika Başkanı Zeki Önder ve yönetimdeki üyelerle buluşan Başkan Gökhan, Çanakkale’deki yerel yönetimin başarısının büyük bölümünün çalışanlara ait olduğunu belirterek, bu anlamda çalışanların haklarının gözetildiği toplu sözleşmelerin de başarıyla geçtiğini ifade etti.

Sendika Başkanı Zeki Önder ise, halen toplu sözleşme imzalamayan belediyelerin mevcut olduğuna değinerek, “Ancak biz Çanakkale Belediyesi ile sözleşmemizi imzaladık. Bunun için de çok mutluyuz. Sizlerle olan diyaloğumuz hiç kopmadı. Sizlere ve meclis üyelerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Ziyaret, karşılıklı sohbet ile devam etti.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir