Başkan Gökhan Su Zirvesine Katıldı

Başkan Gökhan Su Zirvesine Katıldı
22 Mart 2021

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 22 Mart 2021 Pazartesi günü İzmir'de gerçekleştirilen “Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi” programına katılımda bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Fuar İzmir'de gerçekleştirilen Su Politikaları zirvesine katılan Başkan Gökhan'a ilgili birim personelleri de eşlik etti. Su yönetimine yönelik başlıkların konuşulacağı zirvede, kuraklık ve tarım politikaları konusunda de bilimsel veriler sunulacak. Su konusunda birim uzmanlarının, bilim insanlarının, meslek örgütlerinin, sivil toplum örgütlerinin, çiftçi, sanayici gibi sektörel su kullanıcılarının, doğa, çevre örgütlerinin ve su endüstrisinde yer alan kurumların katılımda bulunduğu zirvede Cumhuriyet Halk Partisi'li belediye başkanları su manifestosu imzaladı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yanı sıra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, , Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan da manifestoya imzaladı.

“İklim Değişiklikleri, Kuraklık, Taşkın, Su ve Yaşam İçin Ekosistemlerde Değişimler ve Suyumuzun Geleceğini, Su Havzalarımızı Koruyarak Sağlayabiliriz”, konulu oturumlarla devam edecek olan zirve, 23 Mart 2021 Salı günü son bulacak.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir