Başkan Gökhan Teknik İnceleme Gezilerine Devam Ediyor

Başkan Gökhan Teknik İnceleme Gezilerine Devam Ediyor
06 Mayıs 2021

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesinin kent genelinde gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde incelemek amacı ile gerçekleştirdiği teknik inceleme gezisi kapsamında Hoşgörü Parkı ve İçme Suyu Arıtma Tesisini ziyaret etti. 

Başkan Gökhan teknik inceleme gezisi kapsamında ilk olarak yapımı devam eden yeni İçme Suyu Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcıları ve teknik ekip eşliğinde inşaat alanını dolaşan Başkan Gökhan, çalışmalar ile ilgili yüklenici firma ve şantiye proje kontrol şefinden bilgi edindi.

Başkan Gökhan ardından, Esenler Mahallesinde yapımı devam eden Hoşgörü Parkı’nı ziyaret ederek buradaki çalışmaları inceledi. Park alanını gezerek peyzaj çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Gökhan, teknik ekipten çalışmaların ilerleyişi ile ilgili bilgi edindi. 

Hoşgörü Parkı Hakkında

Esenler Mahallesi Eski SSK Hastanesi Durağı arkasında bulunan 11 bin 700 metrekarelik proje alanına sahip Hoşgörü Parkı; 110 metrekare Fitness alanı, metrekare çocuk oyun alanı, 500 metre uzunluğunda koşu parkuru ve 8 bin metrekare yeşil alandan oluşmaktadır. Yeşil alanın hakim olduğu projede düşünürler, yazarlar ve sanatçıları içeren rölyefler sergilenecek. Park genelinde kullanılan sanatsal objeler konusunda de sergi alanları yer alacak. Projede bununla birlikte engelli dostu malzemeler kullanılmıştır.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir