Başkan Gökhan Teknik İnceleme Gezilerine Devam Ediyor

Başkan Gökhan Teknik İnceleme Gezilerine Devam Ediyor
10 Mayıs 2021

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesinin kent genelinde gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde incelemek amacı ile düzenlediği teknik inceleme gezilerine devam ediyor. 

Başkan Gökhan, 10 Mayıs 2021 Pazartesi günü gerçekleştirdiği teknik inceleme gezisi kapsamında ilk olarak Esenler Mahallesi'nde bulunan Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı'nı ziyaret etti. Teknik ekip eşliğinde hem koleksiyon bahçesi hem de anaç bitki üretim alanından oluşan parkta yapılan çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunan Başkan Gökhan, parkta ekimi düzenlenen ve anaç üretimi yapılan bitkilere ilişkin bilgi edindi. 

Aromatik ve Tıbbi bitkilerin üretilip çoğaltılması ve bu bitkilerden ürün elde edilmesi amacı ile hayata geçirilen park alanında; ekinezya, lavanta, biberiye, ölmez otu (altın otu), kekik, limon melisa, tıbbi nane, lavantin, papatya, vetiver ve şekerotu başta olmak üzere 45 farklı tür aromatik ve tıbbi özellikli bitki çeşidi yer alıyor.

Teknik inceleme gezisini sürdüren Başkan Gökhan'ın bir sonraki durağı, Esenler Mahallesi'nde yapımı tüm hızı ile süren Halkın Bakkalı hizmet binası oldu. Çanakkale Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği binasının yanında bulunan alanda yapımı devam eden inşaatı dolaşan Başkan Gökhan, binanın ilerleyişi ile ilgili bilgi edindi. 

Başkan Gökhan ardından Yeni Mezarlık alanını ziyaret ederek, burada mezarlık personeli ile bir araya geldi. Pandemi sürecinin en başından bugüne, büyük bir özveri ile faaliyetlerine devam eden Cenaze İşleri personeli ile bir araya gelen Başkan Gökhan, teşekkürlerini iletti. Mezarlık ve gasilhane binasında düzenlenen çalışmalar ile ilgili de bilgi alan Başkan Gökhan, mezarlık alanının genişletilmesine yönelik planlamalara ilişkin de teknik personel ile görüş alışverişinde bulundu. 

Başkan Gökhan son olarak Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmet binası karşısında yer alan sera alanlarını ziyaret etti. Teknik ekip eşliğinde alanda incelemelerde bulunan Başkan Gökhan, seralarda yer alan bitkiler ve üretim süreçlerine ilişkin bilgi edindi.   

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir