Başkan Gökhan’dan AVM Kararına Tepki

04 Temmuz 2012

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediye meclisinin almış olduğu, il merkezinde bir kilometre yarıçapında başka bir AVM açılamayacağı yönündeki kararın mahkeme tarafından yürütmesinin durdurma kararına tepki gösterdi.

Başkan Gökhan, il merkezinde küçük esnafın korunmasına yönelik belediye meclisinin daha önce AVM’ler ile ilgili bir karar aldığını belirterek; “Belediye Meclisi’nin almış olduğu bir kilometre yarıçapında başka bir AVM açılamayacağı kararı ile ilgili bir mahkeme kararı geldi . Mahkeme tarafından Belediye Meclisi’nin böyle bir karar alamayacağı yönünde yürütmeyi durdurma kararı alındı. Bir market bu karar sonucunda sınır içinde açılış ruhsatını aldı. Bizim bu konudaki itirazlarımız devam ediyor. Ben bu karara katılmıyorum. Belediye Meclisleri kentte yaşamı etkileyecek kararlar alabilmeli. Bizler küçük esnafın korunmasından yanayız. Bu konuda da Danıştay’a kadar gideceğiz” dedi.

[Kaynak: Medya Hedef]

Filtreler:
Yorumlar...
  • haluk kurt
    05/07/2012 11:37

    Sayın başkan halkın yararına ne varsa karşı çıkıyor,herşeye muhalefet ediyor,şuan çanakkalede bulunan avm leri kapatın Çanakkale şehir değil köy durumuna gelir,avm lerde onlarca insan sigortalı olarak istihdam ediliyorken bir tane adam gibi işleyen fabrikanın olmadığı şehrimize katkısı tartışılamaz,başkan avm lerle uğraşacağına şehirdeki otopark sorununa el atsın,2007 yılında ihalesi biten cennet otoparın olduğu yere hala neden katlı otopark yapılmıyor onun cevabını versin,yol kenarlarını paralı otopark yapmayla hizmet ürettiğini sanmasın,hizmet üretemeyen belediyelerin gittiği yoldan giderek bu şehre hiçbir şey veremez.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir