Basketbol Genç Erkekler Milli Takım Başantrenörü Taner Günay ÇOMÜ’deydi

17 Mayıs 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü Koordinasyonunda 2013 FIBA Genç Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonasında altın madalya kazanan Genç Erkekler Milli Takım Başantrenörü Taner Günay “Kulüp Yönetimi ve Takım İdaresi, Takım Olabilmek ve Motivasyon” konulu konferans gerçekleştirdi.

“İnsanların Birbirleriyle Dayanışması, Birbirine İnanıp Güvenmeleri Başarının Önemli Anahtarıdır”
Mühendislik Fakültesi Turgut Özal Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansa akademik personel ve öğrenciler katıldı. Konferans öncesi BESYO Müdürlüğünü ziyaret eden Taner Günay, insanların birbirlerine güvenmelerinin çok önemli olduğuna başarının anahtarının buradan geçtiğine vurgu yaparak, kazanmayı öğrenmek için ise mutlaka kaybetmek gerektiğinin altını çizdi:

Çok fazla değişkenin mevcut olduğu ortamlarda idareci, antrenör ya da sporcu olarak önünüzdeki sürenin ne olduğunu bilip ona göre sporcunuzu, antrenörünüzü, kulüp başkanınızı destekleyip birlikte hareket etmek çok önemli.
Çünkü kimse birbirini sevmese de, birbirini hiç desteklemese de o süreyi o süreyi birlikte geçirmek zorundadır. O süreyi mutlu olarak geçirebilen kişilerin sayısı bir takımda, bir kulüpte ya da organizasyonun içindeki insanlarda ne kadar fazlaysa başarılı olma madalyayı kazanma oranları o kadar fazladır ve bu başarı orada bulunan herkese aittir. Benim tecrübelerim sonrasında ulaştığım sonuç şudur: İnsanların birbirleriyle dayanışması, birbirine inanıp güvenmeleri başarının önemli bir anahtarıdır.

“Kazanmayı Öğrenmek İçin Mutlaka Kaybetmek Zorundasınız”
Basketbol benim için bir oyundur ve basketbol hatalar oyunudur. Daha az hata yapan maçı kazanır. Dolayısıyla ben uzun süreler sonra gördüm ki hata yapmadan öğrenilmiyor. Ben her oyuncumun hata yapmasına izin verdim. Kazanmayı öğrenmek için mutlaka kaybetmek zorundasınız. Topu kapmak için önce kaptırmak zorundasınız ve bütün bunları yapmak için hoşgörülü ve hazımlı olmak zorundasınız. Kimseyi kızarak başarılı yapamazsınız.

Konferans Taner Günay’a BESYO Müdür Yardımcısı İlhan Adiloğulları tarafından günün anısına plaket ve çiçek takdimi yapıldıktan sonra sona erdi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir