Batık Tırnak Tedavisi

09 Haziran 2017

Çanakkale’de ayak bakımı ve tedavisinde klasik tedavilerin yanında almış olduğu eğitimler ve edindiği tecrübeler ile güzellik merkezimizin ailesine katılan güzellik uzmanı Kadriye Burçin TOKU topuk dikeni, tırnak batması gibi ayak sağlığı ve tırnak bakımında bizler ile birlikte…
Güzellik uzmanımız Burçin hanıma ayak bakımı hakkında merak edeceğiniz konuları soruları sizin için sorduk.

Batık Tırnak Tedavisi

Bakımlı el ve ayaklara sahip olmak her kadın ve erkek ister. Ancak ayak bakımı doğru yerde ve doğru şekilde steril aletlerle yapılası gerekmektedir. Güzellik uzmanımızdan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda manikür yaptırırken yanlış uygulama ve steril olmayan ortamlardan kaynaklanan nedenlerden dolayı tırnak batığı ve tırnak sorunları ile karşılaştığımızı belirttiler. Burçin hanım özellikle manikür yaptırırken tırnak diplerinin tamamının temizlenmesinin yanlış olduğunu bu etler koruma görevi gördüğü için tamamının temizlenmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Bedenin tüm ağırlığını ve yükünü taşıyan ayaklar için hem kadınların hem de erkeklerin düzenli olarak ayak bakımı yaptırmaları sağlıkları açısından çok önemlidir. Medikal ayak bakımı ile kan dolaşımını hızlandırıp vücudun rahatlaması amaçlanır. Vücudun rahatlamasıyla gece uygularınız bile düzene girer.

Batık Tırnak Tedavisi

Batık tırnak tedavisi
Batık tırnak problemine her yaşta kadın erkek ayırt etmeksizin karşılaşabileceğiniz tırnak sorunlarının başında gelmektedir. Doğru tedavi ve iyi bakım ile ayak bakımı yapılmadığı takdirde büyük problemlere yol açabilir.

Batık tırnaklar için her ne kadar ameliyat ile kurtulmak çözüm olarak görünse de çoğu zaman batık tırnaklar için ameliyat çözüm olmuyor nedeni ise tekrarlama riskinin yüksek oluşu… Çünkü tırnağın çıkışı esnasında yatağı olmadan ne tarafa doğru çıkış yapacağı kestirilemediği için cerrahi ameliyat yöntemini batık tedavisinde pek tavsiye edilmiyor. Güzellik Uzm Kadriye Burçin Toku Gelişen teknoloji sayesinde batık tırnaklarınızdan acısız ve ağrısız bir şekilde kurtulmanın yöntemlerini sizler için anlatıyor…

1- 3to tel sistemi
2- Who tel sistemi
Yöntemleri sayesinde batık tırnak tekrarlama ihtimali tamamen ortadan kaldırılıyor.

Batık Tırnak Probleminin Nedenleri:

  • Yanlış Manikür–Pedikür
  • Yanlış Ayakkabı seçimi
  • Tırnak Mantarı
  • Tırnağın Yanlış Kesilmesi
  • Diyabet Hastalığı
  • Genetik Özellikler
  • Beslenme

Batık Tırnak Tedavisi

Çatlak Topuk
Yeteri kadar vücudun nem sağlayamaması nedeniyle topuk çatlakları oluşur. Gün içinde yeteri kadar su içilmemesi, ayakların düzgün kurutulmaması, diyabet hastalığı ve ayakları ıslak olması nedeniyle cilt kurumalarına yol açtığı için ayaklarda topuk çatlağı oluşumuna sebebiyet verir. Çatlak topuk sorunuyla karşılaşmamak için kalınlaşan ve kuruyan keratin dokunun temizlenmesi ve sonrasında vücudun ihtiyaç duyacağı nem oranını arttırarak tedavi edilmesi gerekmektedir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir