Bayramda, 11 Gemi Görev Başında!

14 Temmuz 2015

GESTAŞ Deniz Ulaşım Turizm Tic. A.Ş. 2015 Yılı Ramazan Bayramı hazırlıkları hakkında bilgiler verdi.

GESTAŞ’tan alınan bilgiye göre, 16 Temmuz Perşembe ve 19 Temmuz Pazar tarihleri arasında Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir Hatlarında 3 gemi ve 4 motor vatandaşlara hizmet verecek. Araç yoğunluğunun oluşmaması için yapılan programda her 15 dakikada bir 24 saat boyunca gemiler sefer yapacak. Yoğunluğun artığı sırada araç kuyrukları oluşturulmasına izin vermeden sefer sayısı arttırılacak. Gelibolu-Lapseki hattında 4 gemi ile hizmet verilecek. 30 dakikada bir kesintisiz 24 saat hizmet verecek, aşırı yoğunluk durumlarında ise 15 dakikada bir seferler devam edecek. Gökçeada-Kabatepe hattında 2 gemi ile iki saatte bir sefer yapılacak. Sabah 07:00’den akşam Saat 21:00’e kadar devam edecek olan seferlerde ihtiyaç olması durumunda ek seferler ile hizmet verilecek.

Geyikli-Bozcaada hattında 2 gemi ile sabah 08:00’den gece 24:00’e kadar her saat başı sefer yapılacak. Aynı zaman da Bozcaada dönüşlerinde araçlı yolcuların uzun kuyruklar yüzünden saatlerce sıra beklememeleri için rezervasyon sistemi kullanılacak.

Öte yandan Conkbayırı Deniz Otobüsü Çanakkale’den adalara yapılan seferlere ek olarak bayramda, Gökçeada ve Bozcaada arasında sefer yapacak. Güney Marmara Hattında ise Erdek’den Güney Marmara Adalarına günde 2 sefer olan hizmet 3 sefere çıkarılacak.
Çanakkale’de deniz üzerinden ulaşım yapacak yolcular, ayrıntılı sefer bilgisi için 444 0 752 Çağrı Merkezini arayabilir veya www.gdu.com.tr adresini inceleyebilirler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir