Bayramiç Belediyesi’nde Toplu Sözleşme Sevinci

27 Şubat 2010

Çanakkale?nin Bayramiç ilçesinde belediye ile Belediye İş Sendikasına üye işçiler arasında anlaşma sağlanarak toplu sözleşme imzalandı.

Belediye İş Sendika Başkanı Süleyman Tosun 5 yıldır Bayramiç Belediyesi ile Belediye İş Sendikasına üye işçilerin toplu iş sözleşmeleri anlaşma yolu ile değil Yüksek Hakem Kurulu tarafından belirlenen sözleşmeyle yapıldığını belirterek, ?Bu kez buna gerek kalmadan toplu sözleşmeyi anlaşma yaparak gerçekleştirdik. Geçmişe sünger çekerek masaya oturduk. Biz başkanın emeğe ve emekçiye verdiği değeri çok iyi biliyorduk. 6 yıl sonra anlaşmaya varmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Taraflar yapılan anlaşmadan memnun. Önemli olan huzur ortamının olmasıydı. Biz bunu başarmış olmaktan mutluyuz? dedi.

Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer ise karşılıklı hoşgörü anlayışı içinde masaya oturulursa çözümlenmeyecek hiç bir şeyin olmadığını belirterek, ?Burada önemli olan niyettir. Biz bu arkadaşlarda bu hoşgörünün olduğunu gördük. Emeğe ve emekçiye her zaman saygılıyız. Bizde bu mücadelenin içinden geldik. Belediyemizde çalışan işçilerde bir işverendir. Çünkü onlardan alınan vergilerle onların maaşları ödeniyor. Hesaplı gitmek zorundayız. Çalışanların maaşlarını satarak değil el ele verip çalışarak gününde ödemek zorunda olduğumuz bilincindeyiz. Anlaşma sağlamış olmaktan mutluyuz. Bu işyerinde huzur ve devamlılığı sağlamak için hesaplı gitmek zorundayız? dedi.

Anlaşmanın ardından taraflar imza atarak Ortakhan Restoranda yemek yedi. Toplantıya katılan Sendika Başkanı Süleyman Tosun, Sendika Başkan Yardımcısı Yüksel Özden, Mali Sekreter Hakan Keskin, yönetim kurulu üyeleri ve Belediye İş Sendikası Bayramiç Temsilcisi Orhan Türken, Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer?e şilt vererek kendisine göstermiş olduğu hoşgörüden dolayı teşekkür etti. Yemeğe sendika temsilcileri, Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer, Belediye Başkan Yardımcısı Ergun Tüzgen, belediye meclis üyeleri ve bazı belediye çalışanları katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir