Bayramiç MYO’da Kariyer Planlaması ve Kalite Yönetim Sistemleri Semineri

21 Aralık 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Bayramiç Meslek Yüksekokulu’nda, Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bucak ile Alternatif Girişimcilik Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Kurucusu Alper Selvi tarafından “Kariyer Planlaması ve Kalite Yönetim Sistemleri” konulu seminer düzenlendi.

Yrd. Doç. Dr. Turgay Bucak konuşmasında başarılı bir kariyer planlamasının ilk adımları olan; özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, iş başvurusunda ve iş görüşmesinde dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verdi. Bucak; üniversite diplomasının sadece bir anahtar olduğunu fakat başarılı bir kariyer yolculuğunda birçok anahtara ihtiyaç olduğunu belirterek, öğrencilik yıllarında kişinin kendini geliştirmeye daha çok zaman ayırması gerektiğini ve mesleki eğitimlere katılıp bir yandan kendisini geliştirerek bir yandan da nitelikli özgeçmiş doldurulmasının önemine değindi.

Alternatif Girişimcilik Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Kurucusu Alper Selvi ise; Bayramiç Meslek Yüksekokulu öğrencilerine mezun olduktan sonra iş başvurularında, özgeçmişlerinde olması gereken ve iş ilanlarında özellikle aranan bir nitelik olan, Türk Akreditasyon Kurumundan Akredite edilmiş belgelendirme kuruluşlarınca verilecek olan ISO 9001:2008 Kalite Yönetimi Sistemi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi eğitim programları hakkında bilgiler verdi. Selvi konuşmasında Akreditasyon sistematiğinden, eğitimlerin içeriğinden, verilen sertifikaların geçerliliğinin kontrolünden ve iş başvurusunda bu sertifikaların ne kadar önem arz ettiğinden bahsetti.

Bayramiç Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Karabayır bu tarz eğitim programlarını desteklediğini ve öğrencileri de bu konularda bilinçlendirerek ve ortam hazırlayarak kendilerini geliştirmeye teşvik ettiklerini belirtti.

Bayramiç Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ali Karabayır tarafından Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bucak ve Alternatif Girişimcilik Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Kurucusu Alper Selvi’ye konuşmalarından dolayı teşekkür belgeleri takdim edildi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir