“Bayramiçli Ne Yapmalı?” Projesi Hayata Geçirildi

06 Nisan 2012

Bayramiç Ziraat Odası’nın girişimleri ile gerçekleştirilen “Bayramiçli Ne Yapmalı?” projesi kapsamında bir araya gelen ilçedeki siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları ve ilçede faaliyet gösteren işadamları ilçe ekonomisinin geliştirilmesi ve ilçede yaşanan göçü önlemek adına çalışma başlattı.

Bayramiç Ziraat Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan uzun süredir böyle bir çalışma içinde olduklarını belirterek, “Bayramiç her yıl önemli ölçüde göç veriyor. Bu göçü durdurmak, ilçe ekonomisinde hareketlilik sağlamak, ilçe halkının üretim faaliyetleri doğrultusunda yatırımın sağlanması ve ilçede bulunan Meslek Yüksek Okulu’nda yeni bölümlerin açılması için yapılan girişimlerin hızlandırılması gibi birçok konuyu görüşmek amacı ile bir toplantı girişiminde bulundum. Burada her şeyi tartışmak ve doğru hedefi tespit etmek istiyoruz. Geçmiş yıllardaki öğrenci sayısına tekrar ulaşmak için ilçe halkına düşen görevleri öğrenmek, üniversitenin istekleri, Bayramiç halkının ne yapması gerektiği konusundaki çözüm önerilerini tespit etmek amacı ile yaptığımız toplantının ilkinde önemli bir sayıda katılımcı sağladık” dedi.

Bayramiç Ziraat Odası toplantı salonunda yapılan toplantının ardından katılımcılar Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bayramiç Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Karabayır’ı makamında ziyaret etti. Karabayır’la yapılan görüşmede Bayramiç Meslek Yüksek Okulu bünyesinde Ormancılık, Çocuk Gelişimi ve Halkla İlişkiler bölümlerinin bir an önce açılabilmesi için Bayramiç halkına düşen sorumluluklar konusunda görüş alışverişinde bulunan katılımcılar, üniversite ile Bayramiç halkı arasındaki ilişkileri daha sıcak tutma konusunda görüş birliğine vardı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir