Bayramiç’te 3 Zeytinyağı Fabrikası Törenle Hizmete Girdi

11 Ocak 2009

Göreve yeni atanan Çanakkale Valisi Abdulkadir Atalık, Bayramiç ilçesine bağlı Pıtıreli, Ahmetçelli ve Saçaklı köyünde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı (TEDGEM) kredisi ile yaptırılan üç zeytinyağı fabrikasının açılışını yaptı.

İlk açılış Pıtıreli köyünde gerçekleştirildi. S.S Pıtıreli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından yaptırılan 20 tonluk yağ fabrikasına ilaveten yaptırılan 40 tonluk yağ fabrikasının Köy İşleri Bakanlığı (TEDGEM) kredisi ile 12 yıl vadeli, iki yıl ödemesiz 722 bin TL?ye mal olduğu öğrenildi. Törende bir konuşma yapan Kooperatif Başkanı Salih Avcı kooperatifle ilgili bilgi verdi. Açılışta Köy Koop. Başkanı Mehmet Özkurnaz, Tarım İl Müdürü İlkay Uçar, AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Bayramiç Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı ve Çanakkale Valisi Abdulkadir Atalık birer konuşma yaptı. Vali Atalık konuşmasında dünyayı etkisi altına alınan ekonomik krize değinerek, ?Kapitalizm vahşice uygulandığında, etik kurallara, ahlaki kurallara uyulmadığında acımasız bir rekabet ortamında piyasanın işlediğinden, bu yüzden dünya bir ekonomik krize sürüklendiğinden bahsediliyor. Bundan çıkarmamız gereken bir ders var. Bu acımasız rekabet ortamında, güçlerimizi iyi kullanmalıyız. Bu kooperatif yolu ile olabiliri kooperatiflere sahip çıkmakla olabilir, mesleki kuruluşlara sahip çıkmakla olabilir. Sivil toplum örgütleri gücümüzü birleştirerek olabilir. Hem ülke içinde pazarda, hem de uluslararası alanlarda ürünlerimizi pazarlamanın yollarını bulmalıyız ?dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Bayramiç Halk Eğitim Merkezi Folklor ekibi bir gösteri yaptı. Katılımcılar daha sonra kooperatife ait yağ fabrikasının açılışı yaparak fabrikayı gezdi. Buradaki açılışın ardından Vali Atalık ve katılımcılar Ahmetçelli ve Saçaklı Köyü Kooperatifi tarafından (TEDGEM) kredisi ile yapılan 40 tonluk yağ fabrikalarının açılışını yaptı.

Açılışa Çanakkale Valisi Abdulkadir Atalık, Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş, Bayramiç Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Ali Akdemir,Tarım İl Müdürü İlkay Uçar, Çanakkale Defterdarı Sacide Şakar, Köy Koop Başkanı Mehmet Özkurnaz, ilçede bulunan kooperatif başkanları, daire amirleri, çok sayıda misafir ve vatandaş katıldı.
İHA

Yorumlar...
  • erdogan tekir
    15/10/2010 11:29

    sayin yetkili, ben rusyada ticaretle ugraiyorum.urunlerinizi ve fiat listenizie-mail adresime gonderirseniz cok memnun olurum. erdogan tekir is/faks. 007.861.2340288

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir