Bayramiç’te Kişisel Gelişim Seminerine Büyük İlgi

22 Aralık 2010

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bayramiç Meslek Yüksek Okulu Kişisel Gelişim Semineri düzenlendi.

Kişisel Gelişim Seminerinde Bayramiç MYO Müdürü Prof. Dr. Hamit Altay, gerçekleştirdikleri seminerin amacını anlatan bir konuşma yaptı.

Kişisel Gelişim Seminerine Bayramiç MYO Müdür Yardımcısı Nazan Çevik, MYO Öğretim Elemanı Nevriye Aras ve Çanakkale Terörle Mücadele Şube Müdürü Ahmet Topal konuşmacı olarak katıldı.

Kişisel Gelişim Seminerinde konuşmayı ilk olarak Öğretim Elemanı Nevriye Aras Gerçekletirdi. Aras, “Öğrencilerin kendisiyle birlikte çevresindekilerin diğer insanların değeri ve onuru konusunda farkındalıkların artmasına yönelik ?insan sevgisinin önemi ve iletişim ve etkileşim becerisi” konuları üzerine konuşma yaptı.

Aras’ın ardından kürsüye Çanakkale Terörle Mücadele Şube Müdürü Ahmet Topal çıktı. Topal, “Öğretim sürecini ve sonucunu olumlu veya olumsuz etki eden sivil örgütlenmeler konusunda farkındalıkları artırmak” konulu konuşmayı yaptı.

Topal’ın konuşmasının ardından terörün içine düşmüş bir kızın hayatını anlatan bir videoyu öğrencilere izletmesi ve bu konu üzerinde öğrencileri terörün içine düşenlerin sonunun belli olduğunu söylemesi üzerine öğrenciler tarafından büyük alkış aldı.

Seminer de en son konuşmacı olarak kürsüye çıkan Müdür Yardımcısı Nazan Çevik ise öğrencilere Erasmus konusu hakkında merak edilenleri ve yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

Yaklaşık iki buçuk saat süren seminere öğrencilerin büyük bir katılım göstermesi ve ilgiyle seminere katılması okul yönetimini mutlu ederken, okul yönetimi bu tarz organizasyonların devamının geleceğinin altını çizdi.

[Haber: Naciye KURT]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir